Haber Detayı
22 Kasım 2019 - Cuma 10:55 Bu haber 1977 kez okundu
 
Millî Eğitim Müdürlüğünden Atletlerle İlgili Açıklama.
NABIZ Haberi
Millî Eğitim Müdürlüğünden Atletlerle İlgili Açıklama.

 

Geçtiğimiz hafta Nabız köşemizden "Ankara’ya Götürülen Atletler Arasında Ayrım mı Yapıldı" konulu bir yazı yanlamıştık. Bu yazımıza İl Milli Eğitim Müdürlüğünden açıklama geldi. İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan açıklamasında şunları söyledi. Açıklamayı aynen veriyoruz," 5 Kasım 2019 Cuma günü Gümüşkoza Gazetesi Nabız köşesinde yer alan Milli Eğitim Müdürlüğümüzün atletleri neden götürülmedi yazısına istinaden cevap yazısı,

Türkiye Atletizm Federasyonu Ankara İl Atletizm Temsilciliği’nin düzenlendiği ulusal çaptaki 10 Kasım Atatürk’ü Anma Kros Koşusuna ilimizde Gençlik Spor Genel Müdürlüğü tarafından seçmeler yapılmıştır. Yarışmaya okullarımızdan 27 öğrenci katılmış, dereceye giren öğrencilerden veli izin belgesi ve evrakları tamamlayan 19 sporcu Ankara’da 10 Kasım’da yapılan yarışmaya götürülmüştür.

Ayrıca Ankara’da yapılan atletizm yarışmasına götürülen bütün sporcular, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda öğrenim gören öğrencilerimizdir.

İlimizde Atletizm yarışmasında dereceye giren sporculardan, Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Ankara’da düzenlenen yarışmaya evraklarını tamamlamadıkları için katılmamışlardır”

İl müdürümüz Seydi Doğan beyin bu açıklaması üzerine Ankara’ya götürülmeyen atletlerden bazıları ve velileri ile görüşme imkanımız oldu. Aileler farklı görüş belirtirken İl milli Eğitim Müdürümüz yukarda ki açıklamayı yaptı. Atletler ve Veliler,” yarışmaya katılacak olan çocukların evraklarının yarışmalardan 15 gün önce yapılarak teslim edildiğini ve seçmelerinde bu evrakların tamamlanmasından sonra yapıldığını beyan ettiler. Seçmelerde dereceye giren atletlerin ise okul müdürleri veya antrenörleri aranarak bu evraklar hemen alınır” dediler. Yani bizim anladığımız kadarıyla, Gümüşhane’de ki seçmeler yapılmadan önce, sporcuları çalıştıran kişiye evraklar teslim edilmiş.

Eğer atletleri çalıştıran antrenör, evrakları vermedi diyorsanız, bana göre görevden el çektirin. Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz bünyesinde antrenörlük yapan kişilerin kaç tane sporcusu var bilmiyoruz ama, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 8 atlet dereceye girdiği halde, hiç birinin Ankara’ya götürülmemesini doğru bulmuyoruz. Götürülmemelerini ise sorgulayan kimsenin olmamasını yadırgıyoruz. Görüştüğümüz öğrenciler,” Antrenörümüz yarışmalardan sonra telefon etmesine rağmen, kimse bizi götürmek için kılını kıpırdatmadı “diyor. Yine konuştuğumuz öğrencilerden birisi ,”benim Gümüşhane’de yaptığım dereceyi Ankara’daki koşuda birinci olan atlet yapamadı “dedi. Buda şunu gösteriyor ki atletler götürülse idi Gümüşhane bu yarışmalarda birincilik alarak dönecekti. Yine de bundan sonra ki süreçlerde bu gibi olayların bir daha olmamasını diliyor, takdiri kamuoyuna bırakıyoruz. Konu Milli Eğitimden açılmışken 24 Kasım Öğretmenlerimizin öğretmenler gününü de şimdiden kutluyoruz.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Millî, Eğitim, Müdürlüğünden, Atletlerle, İlgili, Açıklama.,
Yorumlar
Haber Yazılımı