Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 11:16 Bu haber 2103 kez okundu
 
Milletvekilimizin Yerel Basından Şikayeti Gerçekleri Yansıtmıyor.
NABIZ Haberi
Milletvekilimizin Yerel Basından Şikayeti Gerçekleri Yansıtmıyor.

 

Ak Parti Milletvekilleri, Belediye Başkanı ve İl başkanı ile birlikte Dipsiz Gölle ilgili geçtiğimiz hafta sonu basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasının sonunda milletvekili Hacı Osman Akgül Gümüşhane basını ile ilgili bazı iddialarda bulundu. Aslında Milletvekilimizin bu açıklamaları basın açıklaması değildi. Belki sohbetti. Ancak sohbet bile olsa Gümüşhane yerel basının töhmet altında bırakan iddiaları vardı. Biz bunları kabul etmiyoruz. Bunun içinde bu sütunda değerlendirme yapmak istedik. Önce vekilimizin söylemelerine gelelim. Milletvekili Hacı Osman Akgül’ün söylemleri şöyleydi, “Gümüşhanespora başkan olan kişi bana hakaret ettiği için, en büyük zararı Gümüşhanespor’a verdi. Gerekli tepkiyi görmeliydi. Bazı köşe yazarlarından bahsediyorum. Şu sahsı bile savunabilecek köşe yazarları var. Beni arayıp da sayın vekilim, 24 saat cep telefonumuz açık. Bir tane gazeteci beni aramıyor. Söyleneni gerçekmiş gibi yazmaya hiç tereddüt etmiyor. Gazetecilik bunu gerektirmez mi ? Yine bir dernek başkanının yönlendirmesi ile eski özel kalem müdürüm burada ki gazeteleri arıyor. Bu gazeteler de onu haber yapabiliyor”

Biz Gümüşkoza olarak Gümüşhanespora başkan seçilen Yunus Emre Durmuş’a destek çıktık. Bugün başkan seçilen Tolga Köprülü’ye de destek çıkacağız. Köşe yazılarımızla her ikisini destekledik, destekleyeceğiz. Bizim Marka değerlerimizden birisi Gümüşhanespordur. Bugün vekilimiz var, yarın yok. Bugün biz varız yarın yokuz. Lakin, Gümüşhanespor bu şehrin bir değeri olarak hep var olacak. İşte,onun için destek çıktık.

Gümüşhanespor başkanını savunmak için onursal başkanı niye arayalım. Gazeteci şehrin dinamiklerini dikkate alır. Şehrin marka değerlerine sahip çıkar. Bizde bu düşüncelerle destek verdik. Kaldı ki sayın vekilimizin telefonlara ne kadar cevap verdiği de, veya aramalara döndüğü de ayrı bir tartışma konusudur. Vekilimizin eski özel kalem müdürünün söylediklerini biz yayınlamadık. Vekilimiz hangi gazetede yayınladığını söylemelidir.

Gümüşhanesporun son olağanüstü kongresinde divan başkanlığı yapan Belediye başkanı Ercan Çimen, ”Altın Kalpli gençler sizin yüreğinizi ve cesaretinizi kutluyorum. Belediye başkanı olarak, maddi ve manevi olarak yanınızdayız “diyor. Ve destek çıkıyor. Bizde başkan Çimen gibi olaya bakıyoruz ve destekliyoruz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milletvekilimizin, Yerel, Basından, Şikayeti, Gerçekleri, Yansıtmıyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı