Haber Detayı
17 Ocak 2020 - Cuma 10:38 Bu haber 849 kez okundu
 
Milli Eğitim Kursları İle İlgili Öğretmenlerden Gelen Öneri
NABIZ Haberi
Milli Eğitim Kursları İle İlgili Öğretmenlerden Gelen Öneri

 

Gümüşhane'de Milli Eğitim İl Müdürlüğünün her yıl rutin olarak yaptığı Okullardaki kurslardan öğrenciler acaba faydalanabiliyor mu?

Her yıl düzenlenen okullarda ki kurslar için, geçtiğimiz günlerde bir grup öğretmenle sohbet ederken, konu döndü kurslara geldi. Bunu da sizlerle paylaşmak istiyoruz. Gümüşhane’de her yıl Liseler ve Üniversitelere giriş için hazırlık kursları düzenleniyor. Gümüşhane’de lise ve ortaokul sayımız 40’a yakın. Bunların yaklaşık Ortaokul ve liselerde ki 15 okulda hafta sonu kurslar için hem öğretmenler, hem de müdür yardımcıları bu kurslar için görevlendiriliyor. Dolayısıyla, okullarda hem elektrik, hem doğalgaz tüketiliyor, hem de personel giderleri için paralar ödeniyor.

Bu kurslar her hafta okullarda (AYT ,TYT) düzenleneceğine, Gümüşhane merkezde bir okulda düzenlense diye Öğretmenlerin bir fikri oluştu. “Gümüşhane merkezde bir Okul da kurslar düzenlense, istekli olan öğretmenler bu kurslara katılsa hem öğrencilerin geldiği okul seviyeleri bir birine yakın olur, hem de başarımız daha yukarılara çıkar. Hem de her okul yerine, sadece bir okulda elektrik ve doğalgaz tüketilir” Öğretmenlerimizin ortak fikri bu yönde.

Bize bu doğru bir uygulama olur diye geldi. Milli Eğitim yöneticilerimiz bu fikre ne kadar katılır bilemeyiz. Lakin işleyiş açısından bize de doğru geldi. Kamuoyuyla paylaşmakta fayda olduğunu düşündük. Özellikle Sayın Valimizin dikkatine arz ederiz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milli, Eğitim, Kursları, İle, İlgili, Öğretmenlerden, Gelen, Öneri,
Yorumlar
Haber Yazılımı