Haber Detayı
29 Kasım 2018 - Perşembe 11:44 Bu haber 8211 kez okundu
 
‘Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği’ toplantısı yapıldı
TEKNOLOJİ Haberi
‘Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği’ toplantısı yapıldı

 

Gümüşhane’de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğünce başlatılan ‘Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği: Sorunlar ve Çözüm Önerileri’ toplantısı yapıldı.

Vali Kamuran Taşbilek başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda yapılan yapılan toplantıya, Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Genel Meclis Başkanı Şerif Bayraktar, GTSO Başkanı İsmail Akçay, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, DOKA Gümüşhane Temsilcisi Serkan Atabaş, ilgili kurum müdürleri ve temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Taşbilek, “2019-2021 yıllarını kapsayan yeni ekonomi programda millileşme ve yerlileştirme ile alakalı bizim özellikle ekonomik parametrelerimizin sağlıklı bir yapıya oturması ile alakalı, ne kadar milli ne kadar yerli olursak o kadar dengelerimiz oturacak, açıklarımız o kadar azalacak, ülkemizin rekabet gücü o kadar artacak bunla ilgili arkadaşlarımızın hazırladığı bir toplantı. İlimizin bütün aktörleri burada İl Genel Meclisimiz, Üniversitemiz, Sanayi Odamız, İŞGEM’imiz yani bizim millileştirme ve yerlileştirme yolunda öncülük yapacak kurumlarımızla hep beraberiz” dedi.

Vali Taşbilek’in konuşmalarının ardından DOKA Gümüşhane temsilcisi Serkan Atabaş, tarafından katılımcılara sunum yapıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Milli, Teknoloji,, Güçlü, Sanayi, Hamlesi, Yolunda, Sanayimizin, Geleceği’, toplantısı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı