Haber Detayı
07 Ekim 2021 - Perşembe 09:51 Bu haber 1465 kez okundu
 
Minik Öğrencilerden Can Dostlarına Ziyaret
YAŞAM Haberi
Minik Öğrencilerden Can Dostlarına Ziyaret

 

 

Kelkit Ülker ve Kemalettin Başar anaokulu minik öğrencileri 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Kelkit Belediyesine ait Geçici Hayvan Barınağı’nı ziyaret ettiler.

Ülker ve Kemalettin Başar anaokulu yöneticileri ve öğrencileri barınağı ziyaret ederek yanlarında getirmiş oldukları köpek mamalarını barınak yetkililerine bıraktılar.

Okul yönetimi;  “Hasta ve yaralı sokak hayvanlarının nasıl tedavi edildiğini öğrenmelerini, sokak hayvanlarının bakıma muhtaç olduğunu, insanların sevgisine ihtiyacı olduğunu belirterek, küçük yaşta hayvan sevgisini aşılamak için ziyaret ettik” dedi.

Barınakta kalan hayvanların yeni yuvalarını beklediğine dikkat çeken barınak veterineri Murat Sayman vatandaşların Hayvan barınağını sık sık ziyaret etmeleri gerektiğini söyledi. En iyi şekilde hizmet vermek için çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden barınak Veterineri Sayman, “Vatandaşların ve özellikle çocukların barınağı ziyaret etmeleri sadece bizleri değil, ilgiye ve sevgiye muhtaç olan hayvan dostlarımızı da mutlu ediyor. Çocukların duygusal ve sosyal gelişiminde önemli rol oynayan hayvan sevgisinin küçük yaşlardan itibaren aşılanması gerekiyor. Hayvanlara karşı, karşılıksız sevgi besleyen çocukların kendine saygısının ve özgüveninin arttığı, buna bağlı olarak dışa dönük oldukları, sosyal becerilerinin olumlu yönde geliştiği bilinmektedir. Bugünde gördük ki Ülker ve Kemalettin Başar anaokulu ve yöneticileri bu hayvan sevgisini minik öğrencilere aşılamak için barınağımızı ziyaret ettiler. Okul yöneticilerine, öğretmenlere, velilere ve tabii ki minik öğrencilerimize ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Minik, Öğrencilerden, Can, Dostlarına, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı