Haber Detayı
18 Aralık 2020 - Cuma 13:38 Bu haber 2399 kez okundu
 
Müfettişler Kurum Amirlerinin İş Verdiği Kişileri Tek Tek Çıkarıyor.
NABIZ Haberi
Müfettişler Kurum Amirlerinin İş Verdiği Kişileri Tek Tek Çıkarıyor.

 

Gümüşhane'de yılsonu olması nedeniyle tüm kurumlarımızı müfettişler denetliyor. Hazır denetlemeler müfettişler tarafından yapılırken, bizimde kulağımıza gelen müfettişlerin bir serzenişini buradan duyurmak istiyoruz.

Kurumlarda denetlemelerine devam eden müfettişler özellikle kitlerde Alım satım ve kiralama işlerinin hep aynı kişilere tarafından yapıldığını fark etmiş. Ve Gümüşhane’de kiralama ve alım satımda farklı firma yok mu ki hep aynı firmalardan alım yapıyorsunuz diye uyarmışlar. Müfettişler 10 yıla yakın aynı firmadan araç kiralayan bir kurum amirine, başka kiralama şirketi Gümüşhane'de yok mu ki aynı şirket 10 yıldır taşımacılığını yapıyor? Getirin bana dosyaları! Demiş.

Müfettişler kurumlarda doğrudan temin ve diğer işlere de baksınlar, ilginç onlarca ihale göreceklerdir. Hep aynı kişiye iş vermelerden tutunda, tek başına çağrılarak ihale verilen onlarca dosya önlerinde bulacaklardır. Gümüşhane'de bu işler genelde böyle yapılıyor. Bir işe bir kişi girdiğinde, sanki kurum personeli gibi o işyerinden emekli oluyor. Daha ne diyelim? İnşallah müfettişler bunları gün yüzüne çıkarır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Müfettişler, Kurum, Amirlerinin, İş, Verdiği, Kişileri, Tek, Tek, Çıkarıyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı