Haber Detayı
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 11:12 Bu haber 2062 kez okundu
 
MUHTAR KURTMAN’DAN ÖRNEK DAVRANIŞ
GÜNDEM Haberi
MUHTAR KURTMAN’DAN ÖRNEK DAVRANIŞ

MUHTAR KURTMAN’DAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Gümüşhane’nin Karaer Mahallesin’ de 6.dönemdir, Muhtarlık yapan Mehmet Kurtman, Muhtarlık sadece evrak işi değildir" diyerek yaşlı kadına yaptığı iyilik hareketi ile takdir topladı.

Gümüşhane'nin merkez mahallelerinden Karaer Mahallesinde 6.dönemdir rekor kırarak yaklaşık (30 yıldır) Muhtarlığını yapan Mehmet Kurtman, Valilik sosyal yardımlaşma tarafından mahallede tek başına yaşayan ve yürümekte zorluk çektiği için bankaya gidemeyen 80 yaşındaki Perihan Köksalan' ın hesabına yatırılan yardım ücretini banka görevlisi ile yaşlı kadının evine giderek parasını teslim ettiler.

"MUHTARLIK SADECE EVRAK İŞİ DEĞİLDİR, GÖNÜL VERMEK GEREKİR"

Muhtarlığın sadece evrak işi olmadığını söyleyen Kurtman, bir muhtar mahallelinin her sorununa koşması gerektiğini dile getirerek, 6 dönem üst üste aldığı başarıda bu durumun en büyük etkenlerden biri olduğunu belirtti.  Kurtman, şunları söyledi: "Yaklaşık 30 yıldır Muhtarlık yapıyorum. Mahallemizde ikamet eden hemen herkesi tanıyorum, Nerede sıkıntı varsa, kimin ne derdi, sorunu varsa anında orada olurum. Yoksa içim rahat etmez. Herkesin yapacağı iş değildir. Muhtarlık sadece evrak işi değildir. Gönül vermek gerekir."

Muhtardan "oğlum" diyerek söz eden yaşlı kadın Perihan Köksalan ise, "Buraya gelip her konuda bana yardımcı olur. Benim oğlum o. Severim ben onu. Allah razı olsun Mahallemizin çocuğu" dedi.

Öte yandan, Muhtar Kurtman’ ın yaşlı kadına gösterdiği bu duyarlı hareketi sosyal medyada büyük takdir ve beğeni topladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MUHTAR, KURTMAN’DAN, ÖRNEK, DAVRANIŞ,
Yorumlar
Haber Yazılımı