Haber Detayı
04 Şubat 2019 - Pazartesi 09:37 Bu haber 7382 kez okundu
 
Muhtara Ölüm Tehdidi.
Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Şeyhoğlu, Muhtar Ay’ı, tehdit Etti.
GÜNDEM Haberi
Muhtara Ölüm Tehdidi.

 

 

Kendisini AK Parti İl Başkanı ve Belediye Başkanı Ercan Çimen’e şikayet eden Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Arzu Ay’ı arayan Şeyhoğlu” Senin Sonun Benim Elimden Olacak” demiş…

AK Parti Gümüşhane Kadın Kolları Başkanı ve AK Parti Belediye Meclis Üyesi Adayı Şeyhoğlu  ile Karşıyaka mahallesi  muhtarı ve muhtar adayı Arzu Ay arasında bir süredir yaşanan tartışma mahkemelik oldu.

Edinilen bilgiye göre, Gümüşhane merkez Karşıyaka mahallesi Muhtarı ve muhtar adayı Arzu Ay kendisine karşı mahallede muhtar adayı çıkarmak istediği iddia edilen Münire Şeyhoğlu’nu AK Parti il başkanı Celalettin Köse ve Belediye başkanı Ercan Çimen’e şikayet etti. AK Parti yetkililerinin  Şeyhoğlu’nu uyarması üzerine Muhtar Ay’ı arayan Şeyhoğlu kendisini  ölümle tehdit etti. Muhtar Ay ise  silahla vuracağına yönelik tehditten dolayı  Şeyhoğlu hakkında Gümüşhane Cumhuriyet  savcılığına  suç duyurusunda bulundu. Telefon görüşmesinde Arzu Ay’a “Senin Sonun Benim Elimden Olacak” tehdidinde bulunduğunu iddia edilen Şeyhoğlu’nun bu tehdidinden dolayı hakkında dava açılabileceği belirtildi.

MÜNİRE HANIMI ŞİKAYET ETTİM

Konuyla ilgili Gümüşkoza’nın sorularını cevaplayan Muhtar Ay;” Münire hanım mahallemde bana karşı bir aday çıkarmaya çalıştı. Her gittiğim yerde ben bunu duydum.  Ben de ”Muhtarlıklar  konusunda tarafsız kalacağız” diyen, AK Parti il başkanı  ve Belediye başkanına Münire  Hanım’ı şikayet ettim. Kendisi uyarılmış olacak ki  başka bir telefonla arayıp beni tehdit etti” dedi. Münire Şeyhoğlu’na da ulaşan Gümüşkoza’ya  konuşan Şeyhoğlu;” Olay yargıya intikal etti. Konuşmayı doğru bulmuyorum” demekle yetindi.

“TANIK ŞİKAYETİNDE   OLAYI ANLATTI''

Tehdidin şahidi olan isim verdiği ifadede şunları kaydetti: “Arzu Ay'ın muhtarlık ofisinde bulunduğumuz esnada kendi kullanmış olduğu telefonu sesinden tanıdığım Münire Şeyhoğlu aradı ve Arzu Ay telefonu bozuk olması nedeni ile hoperlerini açtığı için konuşmaya şahit oldum. Konuşma sırasında Münire Şeyhoğlu telefonda ‘benden ne istiyorsun beni neden şikayet ediyorsun, senin sonun benim elimden olacak, seni vurucam' dedi. Arzu Ay ise Münire Hanıma 'neyle vuracaksın silahla mı vuracaksın' diye sordu. Münire Hanım da 'evet silahla vuracağım' dedi. Arzu Ay da bu sözler sonrasında 'ben senin seviyene inmeyeceğim' dedi ve telefonu kapattı"

Kaynak: Editör:
Etiketler: Muhtara, Ölüm, Tehdidi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı