Haber Detayı
21 Haziran 2019 - Cuma 11:00 Bu haber 1071 kez okundu
 
Ne Olacak Bu Park Sorunu?
NABIZ Haberi
Ne Olacak Bu Park Sorunu?

 

Kent merkezimizin otopark sıkıntısı her geçen gün büyümeye devam ediyor. Konuya ne kadar dikkat çeksek, ne kadar gündeme taşısak da maalesef kalıcı çözümler için adımlar atılmıyor. Her geçen gün daha fazla hissettiğimiz ve dolayısıyla yaşam kalitemizi aşağıya çeken sorunlar daha da büyüyerek içerisinden çıkılmaz hale geliyor.

Geçtiğimiz günlerde bir vatandaşımızın gazetemize gelerek paylaştıkları büyüyen sorunun sadece küçük bir örneği.

Vatandaşımız özel aracıyla getirdiği hastasıyla Gümüşhane Devlet Hastanesi Acili önünde yaşadıklarını şöyle anlattı; “Aracımla hastaneye giriş yaptım. Lakin ne acil önünde ne de yakınlarında aracımızı park edecek herhangi bir yer yok.  Hastamız yürümekte zorluk çeken yaşlı bir kadın. Ne onu yalnız bırakabiliyor, ne de aracı park edecek yer bulabiliyoruz. Birkaç dakika için müsaade istedik ancak yaşanabilecek muhtemel olumsuzluklar nedeniyle haklı olarak izin verilmedi.  İster istemez hastayı köşede bir yere oturtarak aracı park etmeye gittim. Hastanenin sağında bulunan büyük marketin yakınlarına bırakmak istedim ancak bu alan gidiş geliş dolu. Ana yol güzergâhını denedim orası da dolu. Yukarıdaki binaların önüne çekmek istedim yine dolu. Can havliyle aracı park etmek isterken üstelik bir kaza tehlikesi de atlattım. Sıkıntılı bir sürecin ardından aracı park ettim. O esnada bir polis ekibi gördüm. Onlara burada tedbir alınması yönünde tavsiyede bulundum. Lakin polis arkadaşlar “biz bu alan müdahil olamıyoruz. İl Genel meclisinden ya da Belediye meclisinden karar çıkması lazım" dediler. Bizde Emniyet müdürlüğümüzden bu alanda denetim yapmalarını istiyoruz. Bu sorun hepimizin. Allah göstermesin hastalıkta 1 dakikanın bile çok önemi var. Tedbir alınmalı” diye dert yandı.

Gerçi yıllardır süre gelen bu sorunla her an karşı karşıya olsak da, başta arazi sıkıntısı olmak üzere plansız ve çarpık yapılaşma, yetkililerin ilgisizliği, vatandaşların duyarsızlığı gibi birçok konuyu öne sürerek sıkıntıları yarına ertelenmeye, başa geleni çekmeye devam ediyoruz.

Evet, yaşanan sıkıntıyı aktarmak için hangi kuruma, hangi yetkiliye gitsek bahane hazır. Çözüm üretmesi gerekenler sorunu dile getiren muhatabına yaşadıklarının daha fazlasını anlatmayı tercih ediyor. Yani “iş değil laf” üretiyor.

Bu noktadan hareketle icraat noktasında olanlara şunu hatırlatmak gerekiyor. Yayınlarında vatandaşın sesini duyurmak, dertlerini yazmak, yani “laf üretmek” biz basın mensuplarının sorumluluğu. Lütfen sizlerde kendi sorumluluğunuzu yerine getirin.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ne, Olacak, Bu, Park, Sorunu?,
Yorumlar
Haber Yazılımı