Haber Detayı
24 Mayıs 2019 - Cuma 11:01 Bu haber 1128 kez okundu
 
Nerden Çıktı Yıkım Kararı..!
NABIZ Haberi
Nerden Çıktı Yıkım Kararı..!

Geçtiğimiz hafta Cuma günü Gümüşhane Belediyesi basın biriminde Gümüşhane 'de ki yerel gazete ve internet sitelerine bir haber geçildi.

Haberde,"Zabıta Müdürü Mustafa Ceylan, Belediye olarak kaçak yapıyla mücadele ettiklerini ve vatandaşların mağduriyet yaşamaması için kanunlara uyması gerektiğini kaydederek, “Kaçak yapıyla ilgili denetimlerimizi çok sık yapıyoruz. Tespit ettiğimiz kaçak yapı olması durumunda ilk olarak bu yapıyı mühürleyerek uyarıda bulunuyoruz. İnşaata devam edilmesi durumunda söz konusu kişiler hakkında mühür fekki düzenleyerek Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuyoruz. Akabinde de yapının yıkımını gerçekleştiriyoruz" şeklinde idi.

Haber Gümüşhane'de belki de Sayın Ufuk Ustaoğlu'nun binasının yıkımından sonra ilk kez bir yıkım kararı idi. Ufuk beyin binasının yıkımının da nasıl gerçekleştiğini bu şehirde ki herkes biliyor. Ufuk beyin kendi isteği nedeniyle yıkıldı. Yoksa belediyenin o yapıyı yıkma lüksü yoktu... Biz haberi okuyunca kendi kendimize biraz gerilere dönerek hafızalarımızı yokladıktan sonra tebessüm ettik ve konuyu bu hafta ki nabız köşemizde özellikle bu şehirde müteahhitlik yapan bazı müteahhitler sorarak gündeme taşımak istedik.

Konuyla ilgili bazı müteahhitler konuşmak istemezken bazı müteahhitler ise,"Bu şehirde kimin ne yaptığını, kimin ne yapmadığını herkes biliyor. Gümüşhane Belediyesinden kimlerin ne şartlarda ruhsat aldığını da herkes biliyor. Bazı kişilere izin verilirken kimlerin önü kesiliyor. Bunu da herkes biliyor! Bazı kişiler şimdi konuşmaz. Lakin isterseler eski meclis üyelerine bir sorsunlar. Onlarında bazısı konuşacaktır. Kimlerin yaptıkları için yıkım kararı verildiğini herkes biliyor. Yani sözün kısası “Biz birbirimizi iyi tanıyoruz."  Acaba bu algı operasyonu neyin gizli tutulmasına yönelik. Yolunda gitmeyen,  gizlenmek istenen ne tür işler var da dikkatler başka noktalara çekilmeye çalışılıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nerden, Çıktı, Yıkım, Kararı..!,
Yorumlar
Haber Yazılımı