Haber Detayı
11 Ekim 2019 - Cuma 10:59 Bu haber 1211 kez okundu
 
‘Oğlumun Kanı Yerde Kalmasın’
Şehit Babası Mehmet Temel, Barış Pınarı Harekâtına katılan askerlerin terör örgütünü temizleyerek, oğlunun kanının yerde kalmayacağını inandığını söyledi
GÜNDEM Haberi
‘Oğlumun Kanı Yerde Kalmasın’

Gümüşhane’nin Kürtün İlçesi Günyüzü Köyünde yaşayan Şehit Babası Mehmet Temel,  Barış Pınarı Harekâtına katılan askerlerin terör örgütünü temizleyerek, oğlunun kanının yerde kalmayacağını inandığını söyledi.

Barış Pınarı Harekâtı kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'de Fırat'ın doğusunda güvenli bölge oluşturmak için başlattığı operasyonu Günyüzü’lü şehit ailesi de yakından takip ederek, operasyona katılan tüm askerler için dua ediyorlar.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirilen operasyonda, PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada (16.03.2019) şehit olan Piyade Uzman Çavuş Taşkın Temel’in babası Mehmet Temel gazetemize yaptığı açıklamada, Çok zor günler geçirdiklerini belirterek, ilk şehit haberini aldıklarında yıkıldıklarını kaydetti.

‘Şehit Babası Olmak Gurur Verici’

Baba Temel , “Allah’tan gelene razıyım. Taşkın köyde çok sevilen ve çok değerliydi. Bana karşı hiçbir kaba davranışı olmadı. Ahlaklı, köy halkı tarafından çok sevilirdi. Şehit haberi bizimle birlikte köylülerimizi de çok üzdü. Evlat acısı çok acı bir şey, Rabbim kimseye yaşatmasın. Ateşten bir gömlek giyebilir misin? Giyiyorsun. Ama ölümünde şekli var. Rabbim her şeyin hayırlısını, ölümünde hayırlısını versin. Şehit babası olmak onur verici, gururu çok yüksek. Bu gurur üzüntüyü bastırıyor” diye konuştu.

‘Allah Askerimize Güç Kuvvet Versin’

Şehit Babası gerçekleştirilen operasyonları sonuna kadar desteklediğinin altını çizerek “Allah güç kuvvet versin. Hiçbir askerimizin burnu kanamasın. Şehidimizin kanı yerde kalmasın. Televizyonlarda devamlı izliyorum, dua ediyorum. Allah Cumhurbaşkanımıza ve askerlerimize güç kuvvet versin. Terör örgütleri temizlendikçe çok seviniyorum. Oğlumun kanı yerde kalmadı diyorum” dedi.

Şehit oğlunun kabri için mermer ustalarının işlerinin bitirdiğini söyleyen Taşkın, birkaç gün içerisinde kabrimizi en iyi şekilde yapılacağını sözlerine ekledi.

‘Abime Hatıra Odası Yaptık’

Şehit Taşkın Temel’in en küçük kardeşi Şaban Temel ise,  şehit abisinin yatak odasına hatıra odasına çevirdiklerini anlatarak, “Şehidimi kendi evini, kendi çabalarıyla yapmıştı. Bizde ona hatıra odası yaptık. Gelen misafirlerimizi burada ağırladık. Odada resimleri var. Askerlikte kullandığı tüm eşyalarını burada topladık ve anı odası yaptık. Telefon da konuştuğumuzda bu odayı yatak odası ya da anı odası yaparız demişti. Ben anı odasını ne diye sorduğumda, şehit olduğumda öğrenirsin demişti” diye konuştu.

Taşkın, “İnşallah hiç bir yerde bunun bir tekrarı olmaz. En yakın zamanda hepsi biter. Türkiye Cumhuriyeti'ne güveniyoruz. En yakın zamanda terör bitecektir inşallah. Abim adına çok üzgünüm. Terör diye bir şey olmaması lazım. Lanetliyoruz. Kabullenemiyoruz. Ama ne yazık ki kötü zihniyetli ülkeler bunları besliyorlar. Bunlar da onların köpekliğini yapıyor. Lanetliyoruz, inşallah olmaz bir daha” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Oğlumun, Kanı, Yerde, Kalmasın’,
Yorumlar
Haber Yazılımı