Haber Detayı
12 Şubat 2021 - Cuma 09:08 Bu haber 4406 kez okundu
 
Öğretmenevi Tartışması Devam Ediyor.
NABIZ Haberi
Öğretmenevi Tartışması Devam Ediyor.

 

Geçtiğimiz Hafta yazdığımız “Öğretmenevinin Tuhaf Uygulaması Yeni Müdür Öğretmenlere Buraya Gelmeyin Diyor” başlıklı nabız haberimizden sonra Öğretmenevine vekâleten bakan müdür vekili Zülkif Devran Milli Eğitim Camiası yöneticileri için bir bilgi notu paylaşmış.

Bize kadar gelen bu bilgi notunu paylaşıyoruz.

BİLGİ NOTU

Değerli eğitim yöneticilerimiz.

Bugün yerel bir gazetede "Öğretmenevinde yapılacak çalışmayla kurumun öğretmenlere kapatılacağı, gereksiz harcama yapılacağı" gibi asılsız bir haber yer almıştır.

Gerçek şu ki; kurumumuzda hali hazırda bir yangın merdiveni bulunmamaktadır. Bunun yapılabilmesi için buna bağlı olarak yapılacak bir dizi tadilatın oda sayısı ve oda düzenine etki etmesi kaçınılmazdır.

İkincisi ise, resepsiyon bölümünün kurumun girişinde olması gerektiğinden yapılacak tadilat ve buna bağlı lokal düzenlemeleri planlanmaktadır.

Bu çalışmaların büyük kısmı daha planlama aşamasında olup, Bakanlık onayından sonra hayata geçirilecektir. Bu aşamada değerli fikirlerinizi bizimle paylaşmanızı istirham eder saygılar sunarım”

Şimdi soruyoruz.

Öğretmenevi için yazdığımız nabız köşemizde yer alan haberde asılsız olan nedir?

İkincisi, bilgi notunda yangın merdiveni yapılması için öğretmenevinin içinin yıkıldığı söylenmektedir. Peki Yangın merdiveni neden binanın içinden yapılmaktadır? Bununla ilgili bir proje yapılmışmıdır?

Üçüncüsü, yapımına başlanan ve içi yıkılan öğretmenevi için yıktıktan sonra fikir istemek nasıl bir anlayışın ürünüdür? Yine aynı konuda bir Milli eğitim camiasında yöneticilik yapan bir yöneticimiz bizimle bu konu hakkında paylaşımda bulundu. Bu paylaşımı vererek kapatıyoruz.

“İlimizin sorunlarını gündem eden sorumlu bir gazetecilik örneği taşıyan Gümüşkozaya teşekkür ederim. Gazetenizin nabız köşesinde öğretmenevi ile ilgili bir durumu çok isabetli olarak ilimizin ve eğitim camiasının gündemine taşıdınız. Türkiye genelinde 1980’ li yıllarda öğretmenevleri gündeme gelince ilimizde de o günün ihtiyaçlarını karşılayan ve o günün imkanlarıyla apar topar SEFERTASI gibi bir öğretmenevi yapılmış. Ancak her il geçen onca yıl içinde öğretmenevlerini yenilemiş. Bizim öğretmenevimiz yetenekli müdürlerimiz tarafından hep kendilerine iş çıkmasın konforları bozulmasın diye muhafaza edilmiştir. Vekâleten müdürlük görevi yapan müdürümüzde kendine bırakılan mirasa leke kondurmamak için gazetede çıkan habere “milli eğitim yöneticileri iletişim grubunda ”BİLGİ NOTU paylaşarak gazeteyi asılsız haber yapmakla itham etmiş kendince asılsız haberi düzeltmiştir. Çünkü öğretmenevi daha öncede gazetelerde yakınların istihdam edildiği arpalık ,hizmet kalitesi yerlerde sürünen misafirhane, eskimiş GÜMÜŞ HOTELE taşınmak istenen beleşçi kurum gibi değerlendirmelerle gündem olmuştu. Gerçek olan şu ki bu öğretmenevi bu şehre yakışmıyor. Türkiye’deki emsalleri ile olsun yanı başımızdaki Bayburt’la olsun hatta ilçemiz Şiran ile olsun mukayese edilmeyecek kadar geri düzeyde bir kurum. Ufuk ve vizyon sahibi bir yöneticinin yapması gereken ilk iş ; şehrin ihtiyaçlarına ve mimarisine uygun Konak izleri taşıyan, merkezi bir yerde hatta yenilenecek “KENT MERKEZİ PROJESİNDE ”öğretmenlere yakışır bir kurumu ilimize kazandırmak olmalıdır. Yeni müdürün SEFERTASI mimarisindeki öğretmenevini pansuman tedbirlerle ayakta tutarak öncekiler gibi oyalaması mümkün değildir. Bir kurum Müdürü kadardır. Kafayı kaldırıp diğer illere bakmalıdır. Çünkü insanı amelleri hep takip eder”

 Bizde Milli Eğitimde görev yapan yöneticimizle aynı fikirdeyiz. Arkadaşlar bu öğretmenevi Gümüşhane’ye yakışmıyor. Yeni bir öğretmenevi bize lazım. Pansuman tedbirlerle bu işler yürümez!

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğretmenevi, Tartışması, Devam, Ediyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı