Haber Detayı
05 Şubat 2021 - Cuma 09:01 Bu haber 3802 kez okundu
 
Öğretmenevinin Tuhaf Uygulaması. Yeni Müdür Öğretmenlere Buraya Gelmeyin Diyor.
NABIZ Haberi
Öğretmenevinin Tuhaf Uygulaması. Yeni Müdür Öğretmenlere Buraya Gelmeyin Diyor.

 

Gümüşhane'de İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı Öğretmenevi Müdürü ve Memur-Sen başkanı Musa Uncu’nun atanmasından sonra Öğretmenevine vekaleten müdür atandı.

Öğretmenevine vekaleten atanan müdürün gelir gelmez yaptığı ilk iş ise öğretmenevinin lokalini ve çay salonunu kapatarak bu alanı odaya çevirmesi oldu.30 yataklı öğretmenevinin acaba yatak kapasitesi mi yetersizdi ki böyle bir icraata gerek duyuldu. Pandemi nedeniyle Gümüşhane'de hemen hemen görev yapan çoğu öğretmenin il dışından görevlerini yürütürken buna neden ihtiyaç duyuldu, gerçekten anlamakta zorlanıyoruz.

Gazetemizi arayan öğretmem arkadaşlar “Pandemi nedeniyle zaten her yer kapalı. Öğretmenevine vekaleten atanan hocamız niye böyle bir yol izledi doğrusu merak ediyoruz.30 Yatak hiçbir zaman Gümüşhane’de dolmuyor. Pandemi nedeniyle zaten kurumlar sıkıntılı bu masraf durduk yerde niye yapılıyor. Öğretmenlerin artık sohbet edecekleri ve çay içecekleri bir salonu bile yok. Bizim kahvehanelere gitmemizi mi istiyorlar? Yemekhaneyi çay salonu olarak kullanacakmış. Böyle bir şey olabilir mi?  Öğretmenevi müdürü öğretmenleri böylece evlerinden uzaklaştırmış oluyor. Şayet orası öğretmenevi ise yani öğretmenlerin ikinci evi ise vekalet atanan bir müdür kafasına göre böyle bir uygulama yapamaz. Millî Eğitim müdürlüğü buna izin vermemelidir “şeklinde” sitem ettiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğretmenevinin, Tuhaf, Uygulaması., Yeni, Müdür, Öğretmenlere, Buraya, Gelmeyin, Diyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı