Haber Detayı
18 Eylül 2020 - Cuma 11:41 Bu haber 408 kez okundu
 
Okul Öncesi ve İlkokullarda Uyum Eğitimi Başladı
EĞİTİM Haberi
Okul Öncesi ve İlkokullarda Uyum Eğitimi Başladı

Okul Öncesi ve İlkokullarda Uyum Eğitimi Başladı

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan Yusuf Çiftçioğlu Okulu ve Şehit Murat Akçay Anaokulunu ziyaret ederek okulöncesi ve ilköğretim birinci sınıf öğrencileri için başlayan uyum eğitim programını ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında öğrencilerle bir süre sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, 2020-2021 eğitim-öğretim yılı yüz yüze eğitim şuan için sadece okul öncesi öğrencileri ve ilköğretim birinci sınıf öğrencileri için başlayacak. İlk defa okulla tanışacak miniklerin virüsten en iyi şekilde korunmaları için okullar, sosyal mesafe ve hijyen şartlarına göre hazırladık. Diğer öğrenciler EBA üzerinden 31 Ağustos tarihinde başlayan canlı derslere katılmaya devam edecek. 3 haftalık uyum süreci sonunda diğer kademelerde yüz yüze eğitimin olup olmayacağına karar verilecek. Öğrenciler ilk hafta okula sadece bir gün gidecek. Süre ilerledikçe öğrencilerin okula gideceği gün sayısı da artacağını söyledi.

Müdür Doğan, Çocuklarımız okula hasret kaldı. Biz de onlara hasret kaldık. İnşallah çocuklarımız öğretmenlerimize, öğretmenlerimiz de çocuklarımıza kavuşmuş olacak. Şimdilik dersler böyle ama ilerleyen süreçte ne olur hep birlikte göreceğiz. İnşallah okulların en kısa zamanda başlamasını ümit ediyorum. dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Okul, Öncesi, ve, İlkokullarda, Uyum, Eğitimi, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı