Haber Detayı
27 Haziran 2019 - Perşembe 10:46 Bu haber 6702 kez okundu
 
Özdemir’den Yatırım Atağı
Torul Belediye Başkanı Özdemir, İlçede İstihdamı Sağlamak Amacıyla 37 Seranın Kurulması İçin 1 Milyon Liralık Projenin İller Bankasınca Onaylandığını Söyledi.
GÜNDEM Haberi
Özdemir’den Yatırım Atağı

Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir, görevi devraldığı günden itibaren söz verdiği projeleri hayata geçirmek için çalışmaların hızla sürdüğünü söyledi.

Özdemir, yaptığı açıklamada, 4 milyon 100 bin liralık kanalizasyon projesini hayata geçirdiklerini, çalışmaların ise hızla sürdüğünü belirtti.

“20 Kişilik İstihdam Sağlanacak”

Seçim süresince ilçe halkına 29 proje söz verdiğini bunlardan bir tanesinin de sera projesi olduğunu ifade eden Özdemir, şunları kaydetti: “Belediyemiz, ilçede yapımı devam eden projelerin yanı sıra planladığı projeleri de hayata geçirmek için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Belediye Başkanlığı ile İller Bankası arasında gerçekleşen proje kapsamında 37 adet sera projesi gerekli çalışmalar ve düzenlemeler sonrasında kurul onayından geçti.”

“365 Gün Üretim Yapacak”

Gerçekleştirilecek 37 serada 365 gün üretim yapılacağını kaydeden Başkan Özdemir, “Seralarımızın her biri 240’ar metrekare alanca oluşacak ve toplam belediyemize ait 9 bin metrekarelik alan üzerine kurulacaktır. Seralarımızda dört mevsim boyunca 365 gün üretim yapılacak. Toplam yatırım tutarı 1 Milyon lira olan bu projemizi gerçekleştirmemiz halinde yıllık 1 milyon 184 bin gelir sağlanması planlanıyor. Projemizle birlikte 20 kişilik de istihdam sağlamış olacağız” dedi.

“Mezbahane ve Hayvan Pazarı Onay Aşamasında”

Torul Belediye Başkanı Özdemir, ilçede hayata geçirmeyi planladıkları mezbahane ve hayvan pazarı projesinin de onay aşamasında olduğunu belirterek, “Bu projemizi Doğu Karadeniz Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ortaklığında yürütecek. Bu kapsamda Mezbahane ve Hayvan Pazarı projesi gerekli çalışma ve düzenlemelerin ardından DOKAP’a sunuldu. Projenin onaylanma aşamasına geldiği ve ilerleyen haftalarda gerekli prosedürlerin ardından bu onay işleminin ardından hayata geçireceğiz” açıklamasında bulundu.

Mezbahane ve Hayvan Pazarının 3 bin 908 metrekare alan üzerinde inşa edileceğini ve mezbahane içerisinde soğuk hava deposunun yanı sıra modern sistem ve donatılarında bulunacağını ifade eden Özdemir, açıklamasını şöyle devam etti: “Mezbahane 856 bmetrekarelik alan içerisinde ilçemize hizmet verecek. Toplamda 200 büyük ve küçük baş hayvan kapasitesi olması beklenen projemizin maliyeti yaklaşık olarak 602 bin lira olacak.”

İlçemize Güzel Hizmetler Getireceğiz”

Torul Belediye Başkanı Özdemir, ilçede çalışmaların ve planlanan proje çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini kaydederek, “İlçemizde alt yapı çalışmalarımız son sürat devam etmekte. Bunun yanı sıra gerçekleştirmeyi planladığımız, vaat ettiğimiz projelerimiz var. Bu projelerimiz ile ilgili de çalışmalarımıza başladık. Sera projemiz özellikle istihdam ve üretim noktasında çok önemli bir kaynak olacak. Mezbahane ve hayvan pazarı da ilçemizin önemli bir ihtiyacı. Bu projemiz ile ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Allah’ın izniyle ilçemize güzel hizmetler getireceğiz” İfadelerine yer verdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özdemir’den, Yatırım, Atağı,
Yorumlar
Haber Yazılımı