Haber Detayı
09 Kasım 2019 - Cumartesi 12:45 Bu haber 1488 kez okundu
 
Pişmanım Dedi
GÜNDEM Haberi
Pişmanım Dedi

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’e Silahlı Saldırıda Bulunan Hüseyin K. Teslim Oldu.

Pişmanım Dedi

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’e yönelik tüfekle ateş ettiği iddia edilen Hüseyin K. adalete teslim oldu. Gümüşhane eski İmam Hatip Lisesinin olduğu bölgede hafriyat çalışmalarını inceleyen Başkan Çimen, silahlı saldırıya uğramıştı. Teslim olan saldırgan Başkan Ercan Çimen'den 31 Mart yerel seçimlerinde seçilmesinden sonra Belediyenin Sema Doğan Parkı’nda çalışmak istediği ve Başkan Çimen’e ara ara gitmesine rağmen bu isteği yönündeki talebinin yerine getirilmediği için eylemi yaptığını söyledi. Dikkat çekmek istediğini belirten saldırgan pişman olduğunu belirtti. İfadesi alınan Hüseyin K. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

ATEŞ AÇTI KAYIPLARA KARIŞTI

Gümüşhane eski İmam Hatip Lisesinin olduğu bölgede hafriyat çalışmalarını incelemeye giden Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen,  önceki gün silahlı saldırıya uğramıştı.  Başkan Çimen 'i takip ettiği ileri sürülen saldırganın tüfekle bir kez başkanın bulunduğu bölgeye ateş açıktan sonra olay yerinden kaçtığı öğrenildi. Gümüşhane Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri, Başkan Çimen’e ateş açan saldırganı yakalamak için harekete geçti.

SALDIRGAN POLİSE TESLİM OLDU

Ateş açtıktan sonra olay yerinden kaçan saldırganı emniyet güçleri yakalamak için teyakkuza geçti. Tüfekle bir kez ateş açtığı belirlenen saldırgan polis merkezine giderek teslim oldu.  Başkan Ercan Çimen’in şikayetçi olmadığı olayda polise teslim olan saldırgan Sema Doğan Parkı’nda çalışmak istediği yönündeki talebinin yerine getirilmediği için eylem yaptığını söyledi. Dikkat çekmek istediğini belirten saldırgan pişman olduğunu belirtti. İfadesi alınan Hüseyin K. çıkarıldığı adliyeden adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Öte yandan Kendisine silahlı saldırı girişiminde bulunulan Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, ‘Bu saldırı girişiminin ne Belediyemizle ne de şahsımla bir bağlantısı olduğunu düşünmemekteyim. Çünkü saldırganın ne şahsımla ne de Belediyemiz bir hukuku yoktur’ dedi.

Başkan Çimen, bugün Çamlıca Mahallesi mevkiinde yapılan çalışmaları denetlediği sırada H.K. isimli şahsın silahlı saldırı girişimine maruz kalmasının ardından yaptığı açıklamada kendisinin ve ekibinde herhangi bir sağlık sorunu olmadığını belirterek olayla ilgili detayları açıkladı.

“Saldırganın ne şahsımla ne de Belediyemiz bir hukuku yoktur”

Yaptığı açıklamada öğleden sonra çevreyolu kavşağında yaptıkları çalışmaları yerinde denetlemeye gittiklerinde yanlarına yaklaşan bir hemşehrisinin görüşmek için yanına yaklaştığını düşündüğü esnada elinde silah olduğunu fark ettiklerini kaydeden Çimen, “Bunun üzerine ekibimizdeki koruma görevlileri gerekli müdahaleleri yaparak girişimi bertaraf etti. İçinde ses mermisi olduğunu düşündüğümüz silahıyla güvenlik görevlileri müdahale ederken yere bir el ateş etti ve olay mahallinden şahsi aracıyla kaçarak uzaklaştı. Şahsımda ve ekibimde herhangi bir sağlık sorunu olmadığı gibi, bu saldırı girişiminin ne Belediyemizle ne de şahsımla bir bağlantısı olduğunu düşünmemekteyim. Çünkü saldırganın ne şahsımla ne de Belediyemiz bir hukuku yoktur.  Bu ve bunun gibi saldırıların bizleri hiçbir zaman yolumuzdan ve fikirlerimizden vazgeçirmeyeceği gibi şehrimize hizmet üretmekten de asla alıkoyamayacağını beyan etmek isterim. Görevi aldığım 2014’ten beri her alanda şehrimize yenilikler ve yeni hizmetler kazandırdık” dedi.

“Bu üzücü olayı yaşatan hemşehrimizin de en kısa sürede yanlışını anlayacağını ve bu hatasından dönerek tüm kamuoyundan özür dileyeceğini biliyorum”

Altın kalpli insanların şehrinde böyle olayların yaşanmasının üzücü olmakla birlikte bu olayın tüm vatandaşlar tarafından da kabul edilmeyeceğini bildiğini dile getiren Başkan Çimen, “Yüce Yaradan’dan temennim; 31 Mart 2019 tarihinde halkımızın bana tekrar verdiği bu kutlu görevi “Halka hizmet Hakk’a hizmettir” düsturuyla yerine hakkıyla getirmeyi nasip etmesidir. Bu üzücü olayı yaşatan hemşehrimizin de en kısa sürede yanlışını anlayacağını ve bu hatasından dönerek tüm kamuoyundan özür dileyeceğini biliyorum. Şehrimizde nefret söylemi ve eylemi asla tasvip edilmemiştir. Bu tarz eylemler her kime yapılırsa yapılsın halkımız tarafından kınanmıştır. Bugüne kadar halkımızın her kesimini ayırt etmeksizin dinleyen ve mesaimizin büyük kısmını halkımızın sorunlarına çare bulmak için harcayan bir kardeşiniz olarak, bu olayı hiç yaşanmamış sayarak aynı düsturla şehrime ve hemşehrilerime yakışır bir Belediye Başkanı olmaya ve onların her derdine çözüm bulmaya devam edeceğim” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Pişmanım, Dedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı