Haber Detayı
14 Eylül 2019 - Cumartesi 10:21 Bu haber 983 kez okundu
 
Polis abileri, ablalarıyla piknik yaptılar
GÜNDEM Haberi
Polis abileri, ablalarıyla piknik yaptılar

Polis abileri, ablalarıyla piknik yaptılar

Gümüşhane İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri 2019 ÇOGEP kapsamında ‘Bir Çocuk Bin Umut 2’ projesi kapsamında öğrencilerle birlikte piknik yaptı.

Etkinlikte Atatürk Ortaokulundan belirlenen öğrenciler okullarından servisle alınıp Kent Ormanı piknik alanına götürüldü. Çocukların yeni eğitim öğretim yılına güzel bir başlangıç yapmaları, polis ve öğrenciler arasında samimi bir bağ oluşması için düzenlenen etkinlik sırasında öğrencilere Güvenli İnternet Kullanımı, Trafik Kuralları, ve Kendi Güvenlikleri ile alakalı konular hakkında bilgiler verildi.

Etkinlikte çocuklara ikram olarak ızgara köfte ve tavuk, salata, ayran, meyve suyu, kuruyemiş sunulurken, öğrencilere hediye olarak voleybol ve futbol topları verildi.

Öğrencilerle birlikte futbol, voleybol, yakar top, ip atlama, sandalye kapmaca gibi çeşitli oyunlar oynanarak eğlenceli bir gün geçirmeleri sağlandı.

Etkinliğin ardından kurumdan yapılan açıklamada “Gümüşhane İl Emniyet Müdürlüğü olarak, polis-halk ilişkilerinin geliştirilmesi, suçla mücadelenin güçlendirilmesi ve polislik hizmetlerinin yürütülmesinde çağdaş uygulamaların yaşama geçirilmesi, toplum üzerinde oluşan suç korkusunun ortadan kaldırılarak daha güvenli yaşam alanları oluşturulması amacıyla faaliyetlerine devam etmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Polis, abileri,, ablalarıyla, piknik, yaptılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı