Haber Detayı
24 Mayıs 2019 - Cuma 11:03 Bu haber 1942 kez okundu
 
Ramazan Muhabbeti
NABIZ Haberi
Ramazan Muhabbeti

 

Dün KYK’da kalan bir öğrencimiz bizi aradı. Öğrenci kardeşimiz ezan sesinin KYK yurt binasında duyulmadığını bu nedenle de iftar ve sahurda bazı sorunların yaşadığını anlattı. KYK yurdunun yanlarında bir alana merkezi sistemde bir hoparlör koyulamaz mı diye de ekledi. Bizde yetkililerimize bu sorunu iletiyoruz.

Ramazan ayının hemen hemen sonuna yaklaştığımız şu günlerde, Gümüşhane bir suskunluğa gark olmuş durumda. “Nedir bu suskunluk?” diye soracak olanlara el cevap: Siyaset, siyaset, siyaset.

Nerede bu insanlar?

Üç gün önce her an için burnumuzun dibinde biten, adeta “yeter artık” diye çığlıklar attıran siyasetçiler görünmez oldu. “Yorgan gitti kavga bitti” veya “Öküz öldü ortaklık bozuldu” misali “Evli evine köylü köyüne” olduk vesselam.

Geçmiş yılların aksine iftardan iftara koşan ne bakanlar, ne milletvekilleri ne de başkanlar var ortada. Yaklaşık iki ay önce biten yerel seçimlerdeki siyasi aktörler bu ramazanda kalabalıkların aksine gözden uzak kalan birkaç kişilik grupları tercih etmekteler. Anlaşılan “Gözden ırak olan gönülden ırak olur” sözünü dikkate almamaktalar.

Yine; Gümüşhane Belediyemizde aynı düşüncede olsa gerek. Keza kayda değer herhangi bir etkinlikte bulunmada bu ramazan. Anlaşılan ekonomik kriz ciddi anlamda etkilemiş. Bu da ramazana yansımış.

Hülasa herkes şimdi birbirine aynı şeyi soruyor.

“Nerde o eski Ramazanlar!..”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ramazan, Muhabbeti,
Yorumlar
Haber Yazılımı