Haber Detayı
27 Eylül 2019 - Cuma 10:47 Bu haber 2541 kez okundu
 
Rapora Rağmen Kadrolar Da Oturuyorlar.
NABIZ Haberi
Rapora Rağmen Kadrolar Da Oturuyorlar.

 

Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde kadrolu bazı branş antrenörlerin sağlık durumların öne sürerek spor yapamaz raporu almalarına rağmen görevlerine devam ediyor. Kadroda bulunan antrenör ise ben bu görevi yerine getiremiyorum memuriyete geçirilmesini talep ediyor. Memuriyetin burada verilmeyecekse başka bir ile tayinimin verilmesini talep ediyor. Yaklaşık 2 yıldır bu şekilde görev yapan antrenör hiçbir şey yapamamasına rağmen kurumdaki antrenör görevine devam ediyor.

Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde kadroları bulunan bazı branş antrenörleri, kentin değişik ilçelerinde görev yapmaları ve spor yapamaz raporları olmasına rağmen bu kadroları aflarını istemelerine rağmen memur yapılmadıkları için mecburen bu görevlerine devam ediyorlar. Rapor aldıklarından dolayı da bu görevlerini icra etmiyorlar. Buna rağmen kadro değişikliği yapılmadığı için bu görevde devam ediyorlar. İşgal etmesi tepkileri  beraberinde getiriyor. Bazı branş antrenörlerinin sağlık durumlarını spor yapmaya uygun olmadığını öne sürerek rapor alması, farklı bir kuruma geçmek için talepte bulunmaları ve alınan raporlarla branşları doldurmaları bu branşlarda görev yapacakların önünü kapatması nedeniyle tepkilere yol açıyor. Aynı kurumda çalışan birçok sporcunun bu durumdan rahatsız olduğu bilgisi bize ulaştı.

Kadro Göründüğü İçin Atama Yapılamıyor

Merkez ilçelerde birkaç branş antrenörlerinin sağlık durumlarını öne sürerek aldığı raporlar nedeniyle o branşlardaki sporculara eğitim verilemezken, mevcut kadrolar dolu gözüktüğü içinde bakanlık tarafından atama gerçekleştirilmiyor.  Edinilen bilgiye göre de bu branşlar için başvuru yapan sporcular, branş antrenörlerinin kursu verememesi nedeniyle de farklı antrenörler veya şehir dışındaki antrenörlerden kurs talebinden bulunuyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rapora, Rağmen, Kadrolar, Da, Oturuyorlar.,
Yorumlar
Haber Yazılımı