Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 09:40 Bu haber 742 kez okundu
 
Sağlık Çalışanlarına Destek Olmaya Devam Edelim..
DİĞER Haberi
Sağlık Çalışanlarına Destek Olmaya Devam Edelim..

 

Gümüşhane Sağlık Sen Şube Başkanı Engin Karabulut yaptığı açıklamada “Korona virüsün tüm dünyada ve ülkemizde yarattığı panik sürerken, yüksek risk grubunda olan sağlık çalışanlarımız salgın ile mücadelede bir adım bile geri durmadılar, insanlığın var oluşundan bu güne kadar sağlık çalışanları, her şartta acılarının dindirilmesi, insanların bozulan sağlıklarını yeniden kazanabilmeleri için kendi sağlıklarından vazgeçmiş ve insanlığın iyiliği için mücadele etmişlerdir dedi.

YILMADAN, YORULMADAN GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ

  Sağlık çalışanlarımız, kendi hayatından, sevdiklerinden vazgeçerek, insan sağlığına adanmış binlerce isimsiz kahraman olduğunu söyleyen Karabulut, “yeri geldi savaşta, gün geldi amansız hastalıklara karşı, toplumu yeniden ayağa kaldırmak, insanoğlunun kaderini kurtarmak için kendi canlarından vazgeçmişlerdir. Bütün dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan korona virüse karşı da aynı azimle görevlerini yürütmekte yılmadan, yorulmadan virüsle savaşın ön cephesinde yer almaya devam etmektedir. İnsanlar birbirlerine bakmaya korkar olduğu, dokunmayı unuttuğu bu dönemde, sağlık kurumlarımız hâlâ açık ve sağlıkçılarımız hâlâ hastalara dokunup nabız bakıyor, muayene ediyor” dedi.

SAĞLIK KAHRAMANLARIMIZDAN DESTEĞİ ESİRGEMEYİM

Sağlık çalışanları olarak bu süreçte gerek halkımızdan gerekse kamuoyundan desteklerinin devamını beklediklerini dile getiren başkan Karabulut ; “Belediye Başkanımız Sayın Ercan Çimen ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde, Belediye Başkanımızın da yaptığı açıklama ile Belediyemize ait otobüsler bu süreçte sağlık çalışanlarımıza ücretsiz yapıldı. Ardından İlimizdeki esnaflarımızın sağlık çalışanlarına desteklerini gördük. Sağlık Çalışanlarımız adına Yetkili Sendika olarak bu zor süreçte çalışanlarımızın yanında olan herkese onlar adına teşekkür ediyoruz. Nasıl ki ordumuz sınır içi, sınır dışı operasyonlarında ve Barış Pınarı harekatı gibi görevlerde askerlerimiz yalnız bırakılmadı halkımız tarafından takdire şayan moral motivasyon ile destek verildi ise bizlerde inanıyoruz halkımız bu virüs savaşında da sağlık çalışanlarımızı yalnız bırakmayacaktır. Bizler aslında çok şey istemiyoruz. Biraz anlayış, biraz moral motivasyon ve uyarılara kulak vererek hep beraber bu süreci atlatmak. Çok mecbur kalmadıkça ,Hastaneler ve 112 Acil hizmetlerimizin zamanını almayalım.184 ve 112 yi arayarak bilgi konusunda destek alabilirsiniz. Virüsle mücadelede zamanın ve ekibin çok önemli olduu bu günlerde vatandaşlarımızın gerekli hassasiyeti göstereceklerini biliyoruz” dedi.

YETKİLİLER GEREĞİNİ YAPMALI

Sağlık personelinin Koronavirüs savaşında en ön safta Ailelerinden uzak, önce insan sağlığı diyerek çalıştıklarını ifade eden Karabulut;” Yetkililer bu fedakarlığı görmezden gelemez. Onlarında bu süreçte talepleri ve beklentileri var. Bu taleplere karşılık vermek insani ve vicdani bir sorumluluktur” dedi

EVDE KAL GÜMÜŞHANE !

Son olarak Sağlık çalışanlarımızın göstermiş oldukları gayreti günlerdir konuşuyoruz. Peki sağlık çalışanlarımızın bu süreçte nelerle karşı karşıya kaldığını hiç düşündük mü? Lütfen koronavirus ile mücadele eden bu cefakar insanların yerine kendimizi koyalım diyen Karabulut; “Günlerdir vatandaşlarımıza mümkün olmadıkça evden çıkmayın çağrıları yapılmakta olduğunu ifade ederek, sağlık çalışanları olarak bu süreci en hafif şekilde atlatmak adına tekrardan vatandaşlarımıza hatırlatıyoruz. Şunu lütfen unutmayalım ki; evde sıkılmak dışarı çıkmak için bahane değildir. Evde sıkılmak şu aşamada ancak bir lükstür. Şu an sizleri korumak adına hastanelerde çalışmaya devam eden, çalışırken de bir yandan “ya bugün evime aileme virüs taşırsam” diye endişelenen sağlık çalışanlarının evde sıkılmak için feda edeceği çok şey var. Diyoruz ki; Birlikte başaralım. Biz sizler için buradayız, sizde bizim için evde kalın” ifadelerini kullandı…

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sağlık, Çalışanlarına, Destek, Olmaya, Devam, Edelim..,
Yorumlar
Haber Yazılımı