Haber Detayı
24 Temmuz 2020 - Cuma 09:59 Bu haber 3802 kez okundu
 
Sağlık İl Müdürlüğünde Yine Neler Oluyor.
NABIZ Haberi
Sağlık İl Müdürlüğünde Yine Neler Oluyor.

 

Gümüşhane Sağlık İl Müdürlüğü tarafından yapılan Gümüşhane Devlet Hastanesi, Şiran hastane ve Sağlık il müdürlüğü yemek ihalesi bilindiği üzere KİK’e şikayet edilmişti.

Sağlık müdürlüğü tarafından Gümüşhane devlet hastanesinin yemek ihalesinin komisyon tarafından iptal edildiğin ve iptal kararını doğru bulmayan firmaların kamu ihale kurumuna itiraz ettiklerini kaleme almıştık. Mevcut devam eden ihale bitmek üzere olduğundan devlet hastanesi tarafından pazarlık ihalesi yapılmış fakat her ne sebeptense tekrar iptal edilmiş ve sonrasında yeniden üç aylık pazarlık ihalesi yapılmış bu sefer ihale komisyonu onaylamıştır.

Firmalar tarafından KİK’e götürülen Sağlık müdürlüğü, Gümüşhane Devlet hastanesi ve Şiran devlet hastanesi yemek ihalesi iptali KİK’ten dönmüş KİK, yemek ihalesinin iptal kararına yapılan itirazı baz alarak idarenin iptal kararının iptaline karar vermiş bilgisine ulaştık. İhalelerdeki kanunları koyucu olan kamu ihale komisyon kararını iptal ettiğine göre problem bizim sağlık müdürlüğümüzün komisyonunda demek ki! Bilincli ve tecrübeli bir satın alma heyeti oluşturulmadan demek ki doğru düzgün ihale yapılamayacaktır. Hal böyle olunca da şirket ve esnafın hak kaybına uğraması kaçınılmaz oluyor.

Uzatılan yemek ihalesini bile iki kere yapmak durumunda kalan Sağlık il müdürlüğü bize göre ihalelerinin şartnamelerini ya kanunlarını bilmediklerinden yanlış yapıyor, ya da bu soruna çok fazla eğilmiyor. Hemen hemen her ihalesinde bir sıkıntı yaşanan sağlık il müdürlüğü böyle giderse Türkiye’de ihaleleri en çok iptal edilen ve en çok sıkıntı yaşayan il müdürlüğü olacak.

Birde Sağlık daire başkanı, Köse’de doktorluk yapan yeğenine nöbet yazılmaması için konusunda Köse hastanesi Başhekimi uyarıyormuş. Sağlık daire başkanı başhekime “bu nöbet listesini, kabul etmiyoruz. Bizim yazdığımız ilk liste geçerli. Aksi halde tutanak tutup soruşturma açmak zorunda kalacağız ”diyormuş

Hal böyle olancada adam kayırma nedeniyle hiçbir amir bir yerde durmak istemiyormuş. İste Sağlık müdürlüğü böyle yönetiliyor. Valimiz istese belgeleri kendilerine sunabiliriz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sağlık, İl, Müdürlüğünde, Yine, Neler, Oluyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı