Haber Detayı
17 Temmuz 2020 - Cuma 09:38 Bu haber 6031 kez okundu
 
Sağlık Müdürlüğünde ki Soruşturma Muhakkikin Önünde.
NABIZ Haberi
Sağlık Müdürlüğünde ki Soruşturma Muhakkikin Önünde.

 

Gümüşhane Sağlığında yıl geçmiyor ki ihale ve alımlar ile zimmete para geçirmeler söz konusu olmasın. Yine sağlık il müdürlüğü bünyesinde yine bir soruşturmadan bahsediliyor. Bahsedilen para ise bir hayli yüksek bir rakammış.

Gümüşhane sağlık il müdürlüğü tarafından medikalcilerden alınan malzemeyle ilgili çok sayıda şikayet gelince konu CİMER’e aksettirildi. CİMER’e akseden şikâyetler soruşturmaya dönüştürüldü. Bunun için tayin edilen bir muhakkik konuyu soruşturuyor. Bizde yakın takipteyiz. Muhakkak raporu sonuçlandıktan sonra sizlerle paylaşacağız. Konu şimdilik muhakkikin önünde olduğu için farklı iddialar yazmanın yanlış olduğunu düşünüyoruz.

 Birde Sağlık il müdürlüğünde döner sermaye saymanlığında farklı işler meydana geliyormuş. Döner sermeye saymanlığında çalışanlar, hem il müdürünü hem de başkan yardımcılarını idare ediyorlarmış. Alımlardan tutun tüm ödemeleri kurum müdürü ve başkan yardımcıları ne derse desin sermaye saymanlığında çalışanlar hallediyormuş. Ayrıca döner sermaye saymanlığı birim sorumlularını arasında çirkin bir dedikodu dönüyormuş. Çirkin dedikodular herkese ve tabiki başta o birimde çalışanlara zarar veriyor. Bu nedenle birimde sorumlular birbirlerine ‘senin işini ben yapmam sende benim işimi engelle’ diyerek söz düelloları havada uçuşa dursun zarar sağlık müdürlüğünde iş yapan esnaf çekiyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sağlık, Müdürlüğünde, ki, Soruşturma, Muhakkikin, Önünde.,
Yorumlar
Haber Yazılımı