Haber Detayı
02 Ağustos 2019 - Cuma 11:12 Bu haber 1712 kez okundu
 
Sağlık Raporu İçin 2,5 Ay Beklenir mi?
NABIZ Haberi
Sağlık Raporu İçin 2,5 Ay Beklenir mi?

 

Gümüşhane Devlet hastanesinden sağlık raporu almak için başvuru yapan vatandaşa tam 2,5 ay sonraya gün veriliyor.

Bilindiği üzere, tam teşekküllü sağlık hizmeti veren kurumlardan alınabilen sağlık raporu için Gümüşhane Devlet Hastanesi merci. Hal böyleyken sağlık raporu alması gereken vatandaşlar da devlet hastanesinin yolunu tutuyor. Buraya kadar her şey normal olmakla birlikte; oluşan yoğunluk, doktor yetersizliği gibi değişik sebeplerden ötürü sağlık raporu için başvuran vatandaşa 2,5 aya varan randevu tarihi verilince adeta doğduğuna pişman oluyor. Sonuç almakta zorluk yaşayan vatandaş soluğu Erzincan veya Trabzon gibi komşu illere gitmekte buluyor. Gittiği yerden raporunu aynı gün içerisinde alınca da Gümüşhane’de yaşadığı eziyete isyan ediyor.

Öte yandan 2,5 aylık bekleyişi hastane veznesine yatırılan ücret sonrası öğrenen vatandaş eğer işi acil değilse beklemeyi tercih ediyor.  Lakin işi acil olan ve bölge hastanelerine gidebilecek durumda olan insanlar il dışındaki hastanelerden sağlık raporunu alarak gerekli olan mercilere veriyor.

Bölgenin tek hastanesi olan Gümüşhane’de bir sağlık raporunun bile 2,5 aya gün verilmesi ise vatandaşların tepkisini çekiyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sağlık, Raporu, İçin, 2,5, Ay, Beklenir, mi?,
Yorumlar
Haber Yazılımı