Haber Detayı
03 Nisan 2020 - Cuma 10:34 Bu haber 2011 kez okundu
 
Sağlık’ta Hak Arayan Hemşireler Haklıdır
NABIZ Haberi
Sağlık’ta Hak Arayan Hemşireler Haklıdır

 

Gümüşhane sağlığı ile ilgili özellikle son günlerde çalışmaların ne kadar güzel gittiğini yazmaya gayret ediyoruz. Bakan Koca'nın açıklamasından yola çıkarak Gümüşhane'de 12 pozitif hasta var olduğunu ögrendik.2 ölümün gerçekleştiği Gümüşhane'de ölümlerin Trabzon’da olmasından dolayı bu istatistiki bilgiler Gümüşhane’ye yansımadı. Trabzon’a yansıdı.

Motivasyonumuzu had safhada tutmamızda yarar var. Lakin bir tarafı motive ederken diğer tarafı yıkmamamız gerektiğine inananlardanız. Gümüşhane'de geçtiğimiz günlerde bilindiği üzere hemşireler Sağlık İl Müdürlüğüne çıkarak " coronavirüsle" yapılan mücadelede tüm hemşirelerin görev yapmasını talep ederek tepki göstermişlerdi. Öğrendiğimiz kadarıyla hemşirelerimizin talebi karşılık bulmamış. Bize göre yanlış yapılmıştır. Coronavirüsün dolayı tazminat tüm hemşireler alırken(maaş alacak) koronavirüsle sadece bazı hemşirelerin mücadele ediyor olması bize göre adil değil. Sağlık müdürlüğünde “esnek mesai sisteminde” çalışan ve sağlık bakanlığının açıkladığı tüm imkanlardan faydalanan diğer hemşirelerin ayrıcalığı ne? Adalet bunun neresinde? Bize gelen bazı çalışanlar istifadan söz ediyorlar. Lakin istifa hakları da yokmuş. Bu insanların psikolojisi bozulursa Gümüşhane’nin sağlığı da bozulur. Sayın Valimizin de bu konuya müdahil olmasını bekliyoruz. Sağlık İl Müdürümüz Engin Bey bunu çok iyi analiz etmeli ve bir an önce konuya çözüm bulmalıdır. Ancak konu sağlık müdürlüğümüzün konusu deyip geçiyoruz. Hatta bu konuya sağlık sendikaları daha fazla eğilmelidirler diyerek, bir iki cümlede onlara söylemek istiyoruz.

Üç tane sendika var sağlıkta Gümüşhane’de. En çok üyesi olan Sağlık-Sen, sonra Türk Sağlık –Sen sonrada Demokratik-Sen hepsi birbirini kovalıyor, gibi görünüyor. Sendikaların en büyük görevleri üyelerine karşı yapılan haksızlıkta topyekûn mücadele etmeyi başarabilmektir. Bir birinizden üye kapmaya çalışmayın. Üyelerinizin sorunlarını çözmede birbirinizle yarışın, iyi olan üye yapmakta sıkıntı çekmez.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sağlık’ta, Hak, Arayan, Hemşireler, Haklıdır,
Yorumlar
Haber Yazılımı