Haber Detayı
18 Eylül 2020 - Cuma 12:26 Bu haber 3532 kez okundu
 
Sağlıkta Bakın Bu Hafta Ne Yaşandı
NABIZ Haberi
 Sağlıkta Bakın Bu Hafta Ne Yaşandı

 Sağlıkta bakın bu hafta ne Yaşandı

Kamu kurumlarında rehavetin de ötesinde bir vurdumduymazlık yaşanıyor. Verimlilik dibe vurmuş. Şimdi bu çerçevede iki örnek vereceğiz. Biri Sağlıktan diğeri ise Milli Eğitimden Gümüşhane sağlığında hemen her hafta iyi gitmeyen şeyleri gündeme getiriyoruz. Her geçen gün sağlık personelimizin pandemiye yakalanması nedeniyle hastanede ve 112 servisinde çalışacak personel azalıyor.

Geçtiğimiz hafta İl sağlık müdürlüğünde görev yapan yardımcı sağlık personel için nöbet yazma girişimi yapılmış, fakat nöbet listesinin geri döndüğünü yazmıştık. İl başkanı ve sağlıkçıların yakınları ile dolu olan sağlık il teşkilatına hangi güç adaletli nöbet yazacak yâda yazdıracak bilemiyoruz. Yeni sağlıkçıya ihtiyaç olunca sağlık müdürü öğrendiğimiz kadarıyla, bir sağlık başkanı ile yardımcısını bu konuda görevlendirmiş. İlçelerden ne kadar yardımcı personel varsa oralarda Gümüşhane' de görev yapacak personelleri tarayın buraya alalım demiş. Halimize bakın. Yardımcı personeller il sağlık müdürlüğünde diş hekimliğinde yanımızda nöbetsiz çalışıyor. Biz ilçelerden eleman almaya çalışıyoruz.

Gelelim ikinci konuya. Sağlık hizmetleri başkanımız geçtiğimiz hafta bilindiği üzere Pandemi testlerinin yapılması için Gümüşhane’ye laboratuvar kurulduğunu açıklamıştı. Bu laboratuvar da cuma ve cumartesi günü test verenlerin tüm sonuçları pozitif çıkmış. Sonuç böyle olunca pazartesi laboratuvar cihazları gözden geçirilmiş. Ve bakılmış ki cihazda bir sorun olmuş. O yüzden tüm tahliller pozitif çıkmış. Bunun üzerine laboratuvara test verenler tekrar çağrılmış, testleri pozitif çıkanların yarısı negatif çıkmış. İşte sağlık teşkilatımız ve yeni atanan başhekimimiz böyle çalışıyor. Vay oldu sağlığımıza. Düşünün testi negatif olup ona pozitif söylenen hastanın halini…Başhekimliğe vekâlet edenler 6 yıl kendisine yetmemiş hala bu koltukta oturmak için birilerine suçluyor. Lakin ispat etmiyorlar… İşlerini hakkıyla yapmak yerine yanlışlarını yazan gazetecileri hedef alıyorlar. İnanın doğru yaptıkları hiçbir şey yok.

Gelelim üçüncü konuya

Hastanenin yemek ihalesi bilindiği üzere KİK’e gitmişti. KİK kararını verdi. Hastane ihalesi, evrakları tam olan firmaya verildi. En azından birilerinin Hakkı KİK tarafından korunmuş oldu.3 aylığına ihale edilen yemek ihalesi bu sonuç üzerine fesih edilecek.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Sağlıkta, Bakın, Bu, Hafta, Ne, Yaşandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı