Haber Detayı
24 Ocak 2020 - Cuma 11:23 Bu haber 4543 kez okundu
 
Sağlıkta Bir Bardak Suyu 4 Kişi Taşıyor!..
NABIZ Haberi
Sağlıkta Bir Bardak Suyu 4 Kişi Taşıyor!..

 

Gümüşhane Sağlığında yaşanan olayları sık sık gündemimize taşıyoruz. Sağlık İl Müdürlüğü bir çatı altında 2 yıl önce toplanmıştı. Lakin Çatının kurulmasında eski birimlerden gelen yöneticiler yine başkan ve başkan yardımcısı olması nedeniyle değişen hiçbir şey olmadı. Sağlık İl Müdürlüğüne bağlı olan personel aynı havayı yine soluyor. Arada ki uyuşmazlıklar aynen devam ediyor. Bununda sebebi tepedeki yöneticilerin birbiriyle olan çatışmasından kaynaklanıyor. Bundan yaklaşık 3 ay önce Gümüşhane Sağlık-Sen başkanı olan Engin Karabulut’un 3 ay önce yaptığı basın açıklamasında ki sorunları bugünkü nabız köşemize taşıdık.

Başkan Karabulut yaptığı açıklamada,” Kürtün ‘deki arızalı röntgen ve Köse’de ki eski cihazdan dolayı vatandaşlarımız, Gümüşhane ye tahlil için gönderilmekte yine çalışanlarımızla hasta ve hasta yakınları karşı karşıya gelmektedirler” ifadelerini kullanmıştı. Öğrendiğimiz kadarıyla bu arızalı cihazlarla ilgili hiçbir adım bile atılmamış. Sağlık İl müdürlüğümüz yetkilileri henüz İlçedeki Hastaneleri bile ziyaret etmemişler. Ziyaret edilmeyince de ne dertleri olduğunu bilmeleri zor görünüyor.

Hastaneye gelen personellerinde Sağlık İl Müdürlüğü bünyesinde toplanarak Hastanenin yükünün bir türlü hafifletilmediğini de yazmıştık. Şimdide bir örnek verelim. Gümüşhane’de İl Sağlık Müdürlüğünde bir başkana bağlı olan su Analizleri laboratuvarında çalışan personellerin çokluğu herkes tarafından konuşuluyor. Bir bardak su analizi için numune almaya 4 personelin gittiği söyleniyor. Buda Sağlık İl Müdürlüğündeki personelin çok yoğun çalıştığı dedikodularının gündemde yerini almasını sağlıyor. Neden böyle oluyor diye sorarsanız? Sağlıktaki torpilin nerelere geldiğini gösteriyor.

Bu arada sağlıktaki sorunlar ile ilgili iyi şeylerde oluyor. Gümüşhane Devlet Hastanesi Başhekimliğine atanan Başhekim Ertuğrul Kara’nın atanmasından sonra başhekim Kara hastanede ki sorunlara neşter vurmaya başladı. Hastanede doktorların muayene saatlerini sabah 8.30 ve Akşam 4.30 çeken başhekim hastanedeki doktorların randevu sisteminde ki günlük 33 olan muayene kotasını 40’lara çıkardı. Randevu sistemi haricinde ilçelerden ve köylerden gelen tüm hastalarında bakılmasını sağlayan Kara’nın bu hizmetleri takdir topladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sağlıkta, Bir, Bardak, Suyu, 4, Kişi, Taşıyor!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı