Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 11:51 Bu haber 1778 kez okundu
 
“Sahipsiz Gümüşhane”
GÜNDEM Haberi
“Sahipsiz Gümüşhane”

 

Gümüşhane CHP merkez ilçe Başkanı  Tekin Saraçoğlu yeni hastane ve hafriyatla ilgili basın açıklaması yaptı . Hastanenin yanlış yere yapıldığını söyleyen başkan Saraçoğlu Belediye Başkanı Ercan Çimen’e ve bu duruma sessiz kalan STK’lara eleştiride bulundu.

Bomba gibi dağ yaptılar

Saraçoğlu açıklamasında ”Bitmeyen bir yeni hastane hikâyesi var biliyorsunuz. Milyonlar harcandı(En az 90 Milyon) 4 yılı geçti ama hastane bir türlü açılamadı. Neden; çünkü çürük zemine yani yanlış bir yere yapıldı. Niye üç beş kişi ve bir avuç siyasetçinin kişisel hesapları vardı. Şimdi hastane zeminini güçlendirmek adına yaklaşık 40 milyonluk bir iş başlatıldı. Şimdiden söylüyoruz, yapılan iş hiç bir işe yaramayacak ve o para da çarçur edilmiş olacak. Bu işi yapan firmaya kıyak olsun diye, hafriyat alanına çok yakın bir yere ama maalesef ki şehrin tam tepesine; tamamen bilime, Mühendisliğe, vicdana ve mantığa aykırı bir şekilde hafriyat boşaltılarak Karşıyaka mahallesinin üzerinde adeta bomba gibi, giyotin gibi duran dev bir dağ yığını oluşturuldu.

Hesabını veremezler

 Burada yapılan çalışmaların yanlış olduğunu dile getiren Saraçoğlu “Başından beri bunun yanlış olduğunu söyledik . Ancak dikkate alan olmadı. Ne zamana kadar dev kayalar oradan aşağı gelip transit yola inene kadar. Allah'tan ki kimse o anda o bölgede değildi de büyük bir felaket şimdilik ucuz atlatıldı. Ancak hemen belirtelim şuan yukarıda yani şehrin tepesinde adeta bir bomba gibi o yığın duruyor. Şimdiden yine söylüyoruz o yığın oradan mutlaka alınarak daha uygun bir alana taşınmalı, yok yapılmaz ve ilerde bir gün bir felaket yaşanırsa bu şehri yönetenler bunun hesabını veremezler.

STK’lardan tık çıkmıyor

 Yaşananlara karşı STK’ların duyarsız kaldığını söyleyen Saraçoğlu “Olur olmaz, ilgili ilgisiz her şeye birilerine yağ çekmek için burnunu sokan, siyasi mesajlar veren sözde STK'lardan tık çıkmıyor. Gümüşhane’nin sahipsiz olduğunu hep söylüyorduk.  Bunu bir kez daha gördük. Ama yine gördük ki aslında Gümüşhane’nin Belediye Başkanı da yokmuş. Başkan "Benim haberim yoktu, bana sormadılar diyor. Sayın başkan; orası ilçe, belde veya köy değil. Belediye Hudutları içinde bir yer. Ya bunu bilmiyorsun ya da çok ilgilisin Maşallah!” dedi.

Yeter artık işinizi yapın

 Bu konunun sürekli takipçisi olacaklarının altını çizen başkan Saraçoğlu “Her konuyu olduğu gibi Gümüşhane’mizi ilgilendiren i bu konuyu da takip edecek, gerekirse meclis gündemine ve ulusal medyaya da taşıyacağız. Yeter artık, oy alırken elli takla atıp durdunuz, artık biraz da işinizi yapın” şeklinde açıklamada bulunup tepkisini dile getirdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Sahipsiz, Gümüşhane”,
Yorumlar
Haber Yazılımı