Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 11:27 Bu haber 2939 kez okundu
 
Sahte Çeklerin Hesabını Kim Ödeyecek?
SPOR Haberi
Sahte Çeklerin Hesabını Kim Ödeyecek?

 

Gümüşhanespor’da yeni yönetim görev almasına rağmen eski yönetimine ait sahte çeklerin yaşattığı süreç merakla bekleniyor.

Çek Olayı Ağır Eleştirilere Neden Oldu

Kırmızı beyazlı ekibin geçmiş dönem kulüp başkanı Yunus Emre Durmuş döneminde yaşanan çeklerin sahte çıkması olayı kamuoyunu meşgul etmişti. Yaşanan süreçle ilgili futbolcu grubunun paylaşımı, dönemin kulüp başkanı Durmuş’un açıklamaları hafızalara kazınılırken, futbolcuların mağduriyeti taraftarların eleştirilerine neden oldu.

Emek’e Suç Duyurusunda Bulunuldu

Temsilcimizin geçmiş döneminde kulüp başkan vekili Mustafa Taştan’ın öncülüğünde ve yönetiminde aldığı ortak karar neticesinde, kırmızı beyazlı ekibe futbol şube sorumlusu olarak görevlendirilen Şakir Emek, yaşanılan sahte çek olaylarının muhatabı olarak gösterildi.

Gümüşhanespor futbolcularından Hasan Kaşıkara’nın kendisine verilen çeki bankaya götürdüğünde karşılıksız çıkması üzerine, futbolcunun ifadesi alınmıştı. Diğer futbolcuların da çeklerinin sahte çıkması üzerine dönemim kulüp başkanı Durmuş, Cumhuriyet Başsavcılığına futbol şube sorumlusu Şakir Emek hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sahte Çek Olayıyla İlgili Durmuş’un Açıklamaları

Kulübü iyi bilen ve Gümüşhaneli olan bir ismi idari menajer olarak göreve getirdiklerini ifade eden Emre Durmuş, "Transfer yapmak ve ödeme gerçekleştirmek için yapacaklarımıza bakarken, menajer arkadaşımız bize iyi niyetli olarak hatır çeki getirebileceğini söyledi. 1, 2 aylık vadelerle hatır çeklerini vererek, iyi bir takım oluşturmak, İstanbul'da yapacağımız organizasyonlarda takıma gelir sağlayacak işlere imza atmak istiyorduk. Transfere 2 gün kala yaşananların ardından, kadrodaki isimlerle görüşmeye başladık. Geçen sene kulüpte oynayan arkadaşların yaşadığı mağduriyetler çok fazlaydı. Bir futbolcu annesinin rahatsızlığı nedeniyle alacağını istedi ama yöneticilerden bazıları, 'Biz sana borç veririz ama alacağından düşmeyiz' cevabını verdiler. Futbolcularla görüşerek 20 kişilik kadroyla lige girdik. Transferi açamadık. 24 kişilik kadro değil, 20 tane inanmış arkadaşımız olsun dedik. Bu arkadaşlarımız sözümüze güvendiler ve geçen yıl Gümüşhane'den aldıkları paranın daha altına takımda kaldılar. Eski dönemde oynayan ve bu dönemde oynayacak arkadaşlar aldıkları çekleri sorgulattılar. Biz de sorgulatmıştık ve futbolculara verirken de 'Bunları teyit ederek bizden alabilirsiniz' denmiştir. Çeklerin bazılarının arkasında kulüp cirosu var. Bu çeklerden birisinin, futbolcu kardeşimizin bankaya gitmesinin ardından sahte olduğu ortaya çıktı. Hemen ardından Ankara'ya gittik. Burada bizim de mağdur olduğumuzu beyan ettik. Yaşanan olaylardan sonra savcılığa giderek suç duyurusunda bulunduk. Savcılığa, kulübümüzün, bizlerin ve futbolcuların mağdur olduğunu ifade ettik. 16 tane çek istedik. 1'inde sıkıntı yaşamıştık ve suç duyurusunda bulunduk. Akabinde 2 çekte daha sıkıntı oluştu. Kendimizi temize çıkarmamız adına suç duyurumuz mevcut, bu olayla uzaktan yakından alakamız yok. Biz burada kabahatliyiz ama suçlu değiliz. Devlet nezdinde ifademizi verdik, tekrar çağrılırsak ifademizi veririz" açıklamasında bulundu.

Emek İfade İçin Gümüşhane’ye Çağrılmış

Öte yandan edinilen bilgiye göre Gümüşhanespor’da yaşanılan sahte çek olayının soruşturmasını Gümüşhane’de sürdürüldüğü ve konuyla ilgili dönemim futbol şube sorumlusu ve hakkında suç duyurusu olan Şakir Emek’i ifadeye çağırıldığı öğrenildi.

Sahte çeklerle ilgili tek muhatap olarak gösterilen Şakir Emek’in ifade için kente ne zaman geleceği ve nasıl bir ifade vereceği merakla bekleniyor.

Emek Suçlamaları Kabul Etmiyor

Dönemin Kulüp Başkanı Yunus Emre Durmuş’un, futbol şube sorumluluğu görevini üstlenen Şakir Emek hakkında yaptığı suç duyurusuna rağmen, dönemin futbol şube sorumlusu Emek’in konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmamasına rağmen, kendisine yönetilen suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre dönemin futbol şube sorumlusu Şakir Emek’in belgelerle birlikte yaşanan süreçle ilgili açıklama yapacağı belirtiliyor.

Öte yandan Gümüşhane Başsavcılığı’nın gerekli çalışmalar yaparak soruşturma yaptığı öğrenildi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sahte, Çeklerin, Hesabını, Kim, Ödeyecek?,
Yorumlar
Haber Yazılımı