Haber Detayı
22 Şubat 2021 - Pazartesi 09:13 Bu haber 7517 kez okundu
 
Salı Günü Karar Verilecek
Gümüşhane Üniversitesinde Uygulamalı Bölümlerde Yüz Yüze Eğitime Geçilmesi Bekleniyor
EĞİTİM Haberi
 Salı Günü Karar Verilecek

 

 

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun tavsiye kararları ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı'nın açıklamaları kapsamında, 2020-2021 eğitim öğretim yılı bahar dönemi için bazı üniversitelerde hibrit (karma) eğitim modeli kararı alındı.  Gümüşhane Üniversitesi Senatosunun ise Salı günü açıklayacağı kararla 2020-2021 Akademik Yılı Bahar Yarıyılında eğitim öğretim hizmetlerinin eğitim modelinin duyurması bekleniyor.

2020’nin Mart ayından itibaren uzaktan eğitime geçilen üniversitelerde, önümüzdeki bahar yarıyılı için Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu ve YÖK’ün tavsiye kararları ve görüşleri üzerine birçok üniversite, bahar dönemi için hibrit eğitim modeline geçiş yapıyor. Bahar yarıyılı için hibrit veya karma olarak adlandırılan modele ilişkin üniversiteler, senato kararlarını duyurmaya başladı. Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ), Konya Selçuk Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Harran Üniversitesi aldıkları senato kararlarını ilk duyuran üniversiteler oldu. Geçtiğimiz günlerde ise Bayburt Üniversitesi Senatosunun aldığı kararla 2020-2021 Akademik Yılı Bahar Yarıyılında eğitim öğretim hizmetleri yüz yüze, hibrit (karma) ve uzaktan eğitim modelleriyle gerçekleştirileceğini açıkladı.  Üniversite senatolarının kararlarını duyurduğu son günler ise öğrencileri gözü Gümüşhane Üniversitesine çevrildi.

Kararın Salı Günü Açıklanması Bekleniyor

Gümüşhane Üniversitesi senatosunun kararını Salı günü açıklaması beklenirken, edinilen bilgiye göre ise uygulamalı derslerin birimlerin alacağı karar doğrultusunda yüz yüze eğitime geçileceği öğrenildi. Öte yandan teorik derslerin ise yüz yüze eğitim modelinde devam edeceği belirtildi.

Edinilen bilgiye göre; Uygulamalı eğitimlerin, azami dikkatin gösterilmesi ve sıkı tedbirlerin alınması şartıyla, öğrenciler seyreltilerek, guruplara ayrılarak yapılmasının ilgili birimlerin yetkili kurullarınca planlanacağı,  Teorik derslerin yüz yüze eğitim modeline devam edileceği ve Hibrit eğitim ile yapılacak dersler için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının küresel salgında yeni normalleşme süreci rehberi, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul kararlarına, Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan kararlar ile tedbirlere riayet edilerek devam edecek.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Salı, Günü, Karar, Verilecek, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı