Haber Detayı
14 Eylül 2019 - Cumartesi 10:18 Bu haber 1942 kez okundu
 
Santra Futbol Arena açıldı
SPOR Haberi
Santra Futbol Arena açıldı

Santra Futbol Arena açıldı

Paris Saint Germain Academy’nin Ankara’da tercih ettiği, TFF’ den üç yıldız alan sayılı tesislerden Gümüşhaneli hemşerilerimize ait olan Santra Futbol Arena, Ankara ili Yenimahalle ilçesi Aşağı Yahyalar Mahallesi’nde düzenlenen törenle açıldı. 

Açılışa Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, ATO Başkanı Gürsel Baran, Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Aras, Ankara GÜDEF Ankara Başkanı Hamdi Arslan, İşadamı Osman Sancak, işadamı ve ATO meclis üyesi Çetin Çataloğlu, dernek başkanları, bürokratlar ve çok sayıda davetli katıldı. 

Başkan Yaşar ve Gürsel Baran’ın santrası ile açılışı yapılan tesis, 4-17 yaşlarındaki tüm futbol severlere, benzersiz bir futbol âlemine Fransa şampiyonu Paris Saint-Germain' e giriş kapısını araladı.

“Yeni Mahallelilerin imkânları birçok ilde yok”


Tesiste eğitim alacak genç yeteneklerle, spor yapacak vatandaşlara başarılar dileyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yenimahalle’de göreve geldiğimiz günden beri sporun birleştirici gücüne inanarak spora ve sporcuya destek oluyoruz.  Belediye olarak açtığımız spor tesislerinin yanı sıra ilçemizdeki amatör spor kulüplerine alan tahsis ederek çocuklarımızın daha modern şartlarda spor yapmalarına olanak sağlıyoruz. Yeni mahallelilerin spor konusunda çok şanslı olduğunu iddia ediyorum. İlçemizde 4 adet olimpik yüzme havuzu ve spor tesisi var. 5’incisini bu dönem bitireceğiz. Birçok il belediyesinde bu imkânlar yok. Yenimahalle’mizin spor konusunda alt yapısını tamamladık” dedi. 

“Türk Milletini futboldan soğuttuk”

Kendisi de eski futbolcu olan ATO Başkanı Gürsel Baran da gençliğinde yaklaşık 6 yıl kadar amatör kümede top oynadığını, sporu çok seven, futbol aşığı birisi olduğunu söyledi. O dönemlerde toprakta, çamurda top koşturduğunu anlatan Baran “Bizim böyle halı sahalarımız da çim sahalarımız da yoktu. Gerçi bizim zamanımızda futbol seviliyordu. Bugünlerde ondan da uzaklaştık. Yaşıtlarım bilirler. Eskiden maçlara gitmek için battaniyeleri alıp iki gün kapıda yatar, sıraya girerdik. Şimdi aynı takımlar stadın yarısını dolduramıyor. Yöneticilerimizden başlayarak insanlarımızı futboldan soğuttuk. İşte bugün, bu tesis inşallah futbolu tekrar sevdirmek adına faydalı olur diye düşünüyorum. Bu tesisleri çok önemli buluyorum. Sayılarını Allah arttırsın” diye konuştu. 

“Şampiyon Fransız Takımı Santra Futbol Arena’yı Tercih Etti” 

Ankara’da halı saha mantığını, futbol tesisi mantığına çeviren bir yapı teknolojisi kullanılarak inşa edilen Santra Futbol Arena, Gümüşhaneli hemşerimiz işadamı Emre Aydın ve ortağı işadamı Hakan Erdoğan tarafından planlanarak işletmeye açılmış, gerek sporcu sağlığına önem veren zemin kalitesi gerekse soyunma odalarından kafeteryasına, öğrenciler için derslikten mescidine kadar en kaliteli olma iddiasını sonuna kadar sürdüreceğini gösterdi. 

Mayıs ayında yapılan sözleşme ile Fransız kulübünün resmi futbol okulu ve Türkiye’de faaliyet gösteren tek yabancı kulüp olan PSG Academy Turkey’ in bu tesisi tercih etmesi de tesisin kalitesini tescillemiş oldu.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Santra, Futbol, Arena, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı