Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 10:14 Bu haber 1037 kez okundu
 
Şehit Kaya’ya, Kuran-ı kerim ve Mevlid Okutuldu
DİĞER Haberi
Şehit Kaya’ya, Kuran-ı kerim ve Mevlid Okutuldu

 

Torul İlçe Kaymakamı Ömer Said KARAKAŞ ve Belediye Başkanı Evren Evrim ÖZDEMİR, Bilecik’te asayiş uygulaması yaptığı sırada bir aracın çarpması sonucu şehit olan, İlçemiz Bahçelik Köyü nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş Mert KAYA’nın Bahçelik Köyü camiinde yapılan mevlid-i şerifine katıldı. Mevlid-i Şerifin ardından İlçe Kaymakamı Ömer Said KARAKAŞ, Belediye Başkanı Evren Evrim ÖZDEMİR, Gümüşhane İl Müftüsü Osman AYAS ve Gümüşhane Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekai İNAN, Şehidimizin Anneannesi Necmiye KILIÇ ve Dayısı Hikmet KILIÇ’a taziye ziyaretinde bulunarak başsağlığı dilediler.

GİYAD, Şehidini Unutmadı

Diyer Yandan İstanbul Küçükçekmece’de faaliyet gösteren Gümüşhane İktisadi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği(GİYAD) Geleneksel 29 gecesinde Şehit Uzman Çavuş Mert Kaya’yı unutmadı.
GİAD’ın  düzenlediği  Geleneksel 29 gecelerinde okunan Kuran-ı Kerim ve mevlit ile Uzman Çavuş Mert KAYA  anıldı. GİYAD’ın emektarları  Kurucu üye Yüksel Kaya ve önceki dönem Başkan Vekili Murat Kaya’nın amcasının torunu olan Şehit Uzman Çavuş Mert Kaya ruhu için hemşerimiz Zekeriya Kaya hoca Kuran-ı kerim okudu. Okunan Kuran-ı kerim ardından şehidimiz için dualar edildi.

 Program sonu katılanlara ve GİYAD Yönetimine teşekkür eden Yüksel ve Murat Kaya;”Yeğenimiz Mert Kaya nezdinde tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Bugün bizim için çok anlamlı ve duygusal bir gün oldu. GİYAD ailemiz her daim yanımızda olduğunu hissettirdi. Böyle güzel mevlid programı için GİYAD Başkanı Erdal Çiçek ile yönetim kurulu üyelerine, programa katılan dostlarımıza ve hocamıza çok teşekkür ederiz. Gerçekten acılar paylaşınca azalıyormuş. Bugün bunu çok daha iyi hissettik” dedi.

GİYAD Başkanı Erdal Çiçek;” Şehidimiz Mert Kaya’ya Allah’tan rahmet diliyorum. Bu ay 29 gecemizde şehitlerimizi yad ettik. Biz büyük bir aileyiz. Bu programa katılımınız için ve her daim yanımızda olduğunuz için hepinize teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şehit, Kaya’ya,, Kuran-ı, kerim, ve, Mevlid, Okutuldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı