Haber Detayı
23 Kasım 2021 - Salı 09:37 Bu haber 414 kez okundu
 
Şehit Necmettin Öğretmen Unutulmuyor
‘Oğlum bir kez 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayabildi. Biz 4 senedir onsuz kutluyoruz’
GÜNDEM Haberi
Şehit Necmettin Öğretmen Unutulmuyor

Görev yaptığı Şanlıurfa'dan, 4 yıl önce memleketi Gümüşhane'ye giderken Tunceli'de terör örgütü PKK mensuplarınca kaçırıldıktan sonra aracı yakılıp şehit edilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz'ın acısı tazeliğini koruyor. Şehit öğretmenin babası Hamit Yılmaz, “Şehit öğretmen oğlum Necmettin Yılmaz, bir senelik öğretmenlik hayatında sadece bir kere 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı. Şuanda öğretmenliğinin beşinci senesi ve biz 4 senedir Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz olmadan 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyoruz” dedi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Çiftçibaşı köyünde ilkokul öğretmenliği yapan Necmettin Yılmaz, yaz tatili için ailesinin yaşadığı Gümüşhane’ye giderken 16 Haziran 2017’de Tunceli Pülümür Vadisinde, terör örgütü PKK tarafından kaçırılıp, şehit edilmişti. Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın naaşI, uzun süren aramaların ardından 12 Temmuz 2017’de Tunceli Pülümür Çayı’nda bulunmuştu. Necmettin öğretmenin şehadetinin ardından geçen 4 yılda yurdun çeşitli yerlerinden çok sayıda taziye telefonu, mesaj ve mektup alan Gülay ve Hamit Yılmaz çifti, oğullarının mezarı başında her gün dua ediyor. 

Şehit öğretmen oğlum Necmettin Yılmaz’ın zatında tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladığını söyleyen Şehit babası Hamit Yılmaz, “Öğretmenlik mesleği öyle kutsal bir meslek ki Cebrail aleyhi selamdan başlayıp peygamber efendimizden silsile yoluyla naçizane Şehit öğretmen oğlum Necmettin Yılmaz’a kadar ulaştı. Şehit öğretmen oğlum Necmettin Yılmaz, yaz tatilini geçirmek için memleketine gelirken 16 Haziran 2017 Cuma günü Ramazan ayında Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden yola çıkarak Pürümür Vadisi Munzur Çayında şehadet şerbetini içiyor.  Bu vatanın değerli kıymetli evlatlarında biriside şehit öğretmenimiz Necmettin Yılmaz’dır. Asalak vampirler tarafından alınarak katledilip, naaşını Pürümür Çayına atarak 27 günlük bir arama sürecinden sonra naaşını  reyhan kokusu ile beraber teslim aldık. Rabbimize hamd olsun ki bu kutsal şehitlik davasında bize bir şehit ve şehadet şerbeti içtirdi. Yüce Rabbime şükranlarımızı sunuyoruz, Peygamber efendimizin yolunda gidenlerin zatında tüm İslam alemini de dua ediyoruz” diye konuştu.

‘ŞEHİT ÖĞRETMEN NECMETTİN YILMAZ OLMADAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ’

Baba Yılmaz, “Oğlum Necmettin Yılmaz, henüz daha 8 aylık bir öğretmendi. Oğlum aile arasında konuştuğumuzda şehitlik ve şehadeti arzulayan bir evladımızdı. Öğretmenlik mesleğinin peygamber mesleği olduğu bilincinde olarak bu mesleği seçti. Bilinçli bir evlat olarak kendisini eğitimin ve milletine faydalı birer evlatlar olarak yetiştirilmesi için orada görev yaptı. Haince katledilerek şehit oldu. Şehit öğretmen oğlum Necmettin Yılmaz, bir senelik öğretmenlik hayatında sadece bir kere 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı. Şuanda öğretmenliğinin beşinci senesi ve biz 4 senedir Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz olmadan 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyoruz. Bir anne ve baba içi acımız tarif edilemez. Rabbim kimseye böyle bir evlat acısı vermesin. Ancak her acıda bir hayır vardır. Sizin hayır bildiklerinizde şer, şer bildiklerinizde hayır vardır. Dediğim gibi öğretmenlik, dinimiz ve İslam’a göre kutsal ve onurlu bir meslektir. Biz bu doğrultuda yetiştik ve evlatlarımızı da böyle yetiştirdik. Ne mutlu ki bu vatanın ve aziz milletimizin bir ferdi ve evladıyız. Aynı bayrak altında ilelebet baki bir devletimize sahip oluruz diye dua ediyoruz” dedi.

Şehit Annesi Gülay Yılmaz  ise, evlatlarını yitiren annelerin boyunların bükük olduğunu söyleyerek, “Tüm İslam’a vatanımıza ve milletimize öncelikle başsağlığı diliyorum. Bizim gibi ne anneler evladını yitirdi benim gibi her gün boyunları büküktür. Milletimiz devletimiz sağ olsun. Benim çocuğum veya bir başkasının çocuğu namusuyla, şerefiyle, milletiyle, bayrağıyla ve İslam’ı ile şehit oldu. Ne mutlu Türküm diyene ama bu duygu Ne Mutlu Türküm diyen her insana nasip olmaz” dedi.

‘NECMETTİN, OKUMAK İÇİN ÇOK MÜCADELE ETTİ’

Anne Yılmaz, “Varlığımız ve yokluğumuz ile biz bu mücadeleyi ona bu şerefi,  insaniyeti bizlere de kazandırdı. Biz öyle varlıklı bir aile değildik. Biz çocuklarımızı yetiştirdik ki ama Allah’ımıza hamd olsun ki namusumuzu ve şerefimizi kazanıyoruz. Necmettin, bir dönem tabii ki hastalıklar geçirdi, annesiz okullarda okudu. Bizimde hiçbir zaman onu ziyaret etmeye gücümüz yetmedi. Necmettin, kendi kendine kendini yetiştirdi. Necmettin, hiçbir zaman sevgisini ve saygısını ailesinden eksik etmemiştir. Necmettin, okumak için çok mücadele etti. 24 Kasım Öğretmenler günü öncelikle tüm İslam’a ve tüm öğretmenlere kutlu olsun. Benim çocuğumun da buradan Öğretmenler Gününü kutluyorum. Öğretmenler Günü geldiği zaman özlemek istemez mi anne? Ben 5 senedir daha dün ki gibi onu ateşi içimizde yanıyor. Allah hiçbir anneyi ağlatmasın. Ben her gün çocuğumu görmek istiyorum. Özledim, insan git gide soğur biz de özlemi her zaman daha çok artıyor” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şehit, Necmettin, Öğretmen, Unutulmuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı