Haber Detayı
12 Temmuz 2019 - Cuma 10:42 Bu haber 1997 kez okundu
 
Şehit ve Gazilerimizi İsmi Sonsuza Dek Yaşayacak.
- Haberi
Şehit ve Gazilerimizi İsmi Sonsuza Dek Yaşayacak.

Şehit ve Gazilerimizi İsmi Sonsuza Dek Yaşayacak.

15 Temmuz 2016 tarihinde Hain FETÖ örgütü tarafından yapılmaya çalışılan darbe girişiminin ve bu girişimi engelleyen  milletin devleti ile birlikteliğinin sembolü olan “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri” 3 yıldönümünü .

Yıldönümü pazartesi günü yapılan etkinlikler ile alınacak. Hain darbe girişimi nedeniyle şehit ve gazi olan Gümüşhaneli hemşehrilerimize Gümüşhane Belediyesi tarafından yapılan  ve uçağa Recep Tayyip Erdoğan ismi verilen 15 Temmuz şehitler parkındaki alandaki bir yere şehit ve gazilerimizin ismi yazılacak.

Atataütk havalimanında Gazi olan Hemşehrimiz Vasfi Yılmaz gazetemizi arayarak ,”Gümüşhane Belediye başkanı Ercan Çimen’in bize sözü var. Bu dönem 15 Temmuz şehitler parkında etkinliklerde bizimde ismimizin olduğu bir plaket kütüğe çakılacak .Adımız sonsuza kadar burada yaşayacak ”dedi.

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen ise gazetemize yaptığı açıklamada ise, ”Verdiğimiz sözü yerine getireceğiz. Henüz parkı bitiremedik. Bitirdiğimiz takdirde gazi ve şehirlerimizin ismini burada yaşatacağız. Hain terör örgütü FETÖ’nün kalkıştığı darbe girişiminde vatanı  ve milleti için göğsünü siper eden Gümüşhaneli hemşehrilerimizin  ismini sonsuza kadar yaşatmak için üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. Park bitirildiği zaman 15 Temmuz  gazi ve  şehitlerimizin ismi sonsuza dek yaşayacak” dedi

Öte yandan Gümüşhane valiliği tarafından açıklanan 15 Temmuz programı ise şöyle gerçekleşecek.

15 Temmuz 2016 tarihinde Hain FETÖ örgütü tarafından yapılmaya çalışılan darbe girişiminin ve bu girişimi engelleyen  milletin devleti ile birlikteliğinin sembolü olan “15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ”nin  3. Yıl dönümünde Gümüşhane’de yapılacak etkinlik programı açıklandı.

(PROGRAM AKIŞI)

 

14 TEMMUZ 2019 PAZAR

 19.00 Ramada Otelde 15 Temmuz şehit yakınları ile gazi ve ailelerinin katılımlarıyla onurlarına yemek verilmesi.

*Merkez Kemaliye Camii’nde Öğle Namazı öncesi 15 Temmuz Şehitlerinin anısına Mevlidi Şerif ve dua okunması.

*Fatih Parkı’nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü temalı fotoğraf sergisinin açılması ve halkımızın duygu ve düşüncelerini paylaşabilmeleri için 15 Temmuz Anı Defterinin konulması.

*20.30 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı. (Fatih Parkı)

*00.13 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece yarısı tüm camilerimizde sela okunması.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA 14 TEMMUZ’DA BAŞLAYIP, 16 TEMMUZ SABAHI SON BULACAK ETKİNLİKLER

15 Temmuz 2019 Pazartesi günü Resmi daire, özel kuruluşlar, müesseseler ve askeri birlik, kurum ve karargâhlar Türk Bayrağı ile donatılacaktır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şehit, ve, Gazilerimizi, İsmi, Sonsuza, Dek, Yaşayacak.,
Yorumlar
Haber Yazılımı