Haber Detayı
20 Kasım 2019 - Çarşamba 11:20 Bu haber 2570 kez okundu
 
SEMA Petrol Açıldı
EKONOMİ Haberi
SEMA Petrol Açıldı

Gümüşhane Bağlarbaşı Mahallesi Bayburt yolu güzergâhında bulunan  SEMA Petrol gerçekleştirilen açılış töreniyle hizmete başladı.

Kent merkezinden Bayburt, Kelkit, Köse, Şiran istikametinde bulunan  SEMA petrol,Mustafa Gürbüz, Akın Gürbüz, Eyüp Gürbüz ve Sinan Gürbüz( Gürbüz Kardeşler) ortaklığında törenle açılarak hizmete girdi.

Açılış töreni konuşmasını gerçekleştiren Esin Gürbüz, düzenlene programa katılan herkese teşekkür ederek, aile şirketlerinin gelişiminden bahsetti.

Gürbüz, “Geçmişten günümüze gelen aile şirketimizin gelişim sürecinden bahsederek başlamak istiyorum. 2000 yılında dedem Sami Gürbüz babam Mustafa Gürbüz ve amcam Akın Gürbüz tarafından kurulan gür sam inşaat ülkemizin farklı yerlerinde birçok projeyi hayata geçirerek aynı zamanda da büyüyerek hizmet hayatına devam etmektedir. Amcalarım Eyüp Gürbüz ve Sinan Gürbüz öncülüğünde Ağaoğlu ulaşım satın alınarak ve 2012 yılında Sema ticaret kurularak firmamız bünyesine dahil edilmiştir” dedi.

Kuruluşlarının 20. Yılını geride bıraktıklarını hatırlatan Gürbüz, “20.yılı taçlandırmak amacıyla farklı bir sektörde hizmet veren sema petrolü firmamız bünyesine dahil ederek aynı zamanda hizmet kalitemizi de artırarak yeni bir vizyonla siz değerli hemşerilerimizin hizmetine sunmuş bulunmaktayız . Bugün burada açılışını gerçekleştirmekte olduğumuz sema petrolümüzün büyüyen şirket ağımıza değer katmasını ve Gümüşhanemiz için kaliteli hizmetin adresi olmasını dileriz . Şirketimizin kurulusundan bugüne kadar bizimle çalışan ve hala çalışmakta olan mesai arkadaşlarımıza katkılarından ötürü teşekkür ederiz ve bugün bizleri burada yalnız bırakmayan siz değerli dostlarımıza da katılımınızdan dolayı ayrı ayrı teşekkür eder iyi günler dileriz” diye konuştu.

Gerçekleştirilen açılış programında konuşan Ticaret Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, Gürbüz kardeşlerinin kentte önemli iş insanları arasında olduğunu belirterek, son zamanlarda şehirde çok güzel iş yelerinin açıldığını söyledi.

Yeni açılan iş yerlerinde yapılan istihdamlardan dolayı iş yeri sahiplerine teşekkür eden Başkan Akçay, “Ülkede iş olanağı sağlanacaksa, vergi verilecekse, üretim artacaksa bunu yapacak olan özel sektördür. Özel sektörünün başarısı hem ili hem de ülkenin zenginliğidir. Bu zenginlikle övünmemiz lazım. Zenginlik büyüdükçe paylaşmak zorunda kalırsınız. Kontrol edilecek zenginlik paylaşıldıkça, yeni iş alanları sağlanacaktır. Özel sektör risk alan bir durumdur. Yapılan her işte kar edilmesi garanti değildir” diye konuştu.

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen ise, şehirde yapılacak yeni bir kuruluşta elinden geleni yaptığını belirterek, “Ticaretin onda dokuzu cesarettir. Arkadaşlarımız da bu cesareti göstermişler. Sektör değişliği de yaparak da cesaretlerini daha çok kanıtlamış oldular. Başarılı olacaklarına inanıyorum. Bu cesareti gösteren Gürbüz ailesine teşekkür ediyorum. Allah hayırlı uğurlu etsin” dedi.

Tüm ilçe belediye başkanlarının katılım gösterdiği açılış töreni dua ve ikramlarla son buldu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SEMA, Petrol, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı