Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 10:44 Bu haber 868 kez okundu
 
ŞERİF ERDAL’DAN GERİ DÖNÜŞÜM PROJESİ
SİYASET Haberi
ŞERİF ERDAL’DAN GERİ DÖNÜŞÜM PROJESİ

Şerif Erdal; ‘Gümüşhane'ye Geri Dönüşüm Tesisi Kazandıracağız’

ŞERİF ERDAL’DAN GERİ DÖNÜŞÜM PROJESİ

Saadet Partisi Gümüşhane Belediye Başkan Adayı Şerif Erdal, projeleri ile alakalı detaylı bilgiler vermeye devam ediyor.

Gümüşhane'ye Geri Dönüşüm Tesisleri kazandıracaklarını ifade eden Erdal, bu vesile ile hem ilimizin ekonomisini güçlendirmeyi, hem de yeni istihdam alanları oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Erdal, şu görüşlere yer verdi:“Değişen dünyamızda ve ülkemizde katı atıkların geri dönüşümünün önemi her geçen gün artmaktadır. Sanayi ve teknolojik yenilenmeyle karşı karşıya kaldığımız günümüzde; bilinçli bir şekilde tüketmek; doğal kaynaklarımız olan havayı, suyu ve toprağı fazlasıyla korumak büyük önem arz etmektedir.

Bununla birlikte ekonomik anlamda da bunu fırsata çevirebileceğimiz alanlar mevcut.

Kurulacak Geri Dönüşüm tesisleri ile katı atıkların yeniden ekonomiye kazandırılmasını amaçlıyoruz. Dünyadaki değişen ve gelişen şartlara hızlı bir şekilde entegre olmak için bu çalışmaları başlatmamız büyük önem arz ediyor.

Katı atıkların geri dönüşümü projemizle;

1- Katı atıkların yeniden ekonomiye kazandırılmasını sağlayacağız.

2- Geri Dönüşüm alanında kurulacak tesislerimizle ilimizin ekonomisini güçlendireceğiz.

3- Bu vesile ile yeni istihdam alanının oluşmasını ve burada onlarca gencimizin istihdam edilmesini sağlayacağız.”

ŞEHİR ÇÖPLÜĞÜ KALDIRILACAK

Yine bu konu ile bağlantılı olarak, Gümüşhane'nin mekanlarından biri olan şehir çöplüğü ile alakalı görüşlerini de ifade eden Şerif Erdal, şunları söyledi: “Gümüşhane'nin mekanlarından olan ve şu an vahşi depolama alanı olarak kullanılan şehir çöplüğünü kaldıracağız. O alanı yeşillendireceğiz.Şehrimizin ne içini ne de tepesini bu tür alanlarla kirletmeyeceğiz.Yapacağımız alternatif çözümlerle bu sorunu çözeceğiz.Peki bu gözde mekanı nasıl değerlendireceğiz? Buna da Gümüşhane'nin tüm unsurları ile birlikte karar vereceğiz. Bu alanla alakalı çeşitli proje örnekleri var, ancak ‘ben yaptım oldu’ diyemeyiz. Bir çok alanda olduğu gibi bu konuda da hep beraber, ortak akılla karar vereceğiz. İyi bir çalışma ile bu gözde mekanı en güzel şekilde değerlendireceğiz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞERİF, ERDAL’DAN, GERİ, DÖNÜŞÜM, PROJESİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı