Haber Detayı
10 Aralık 2019 - Salı 10:11 Bu haber 2208 kez okundu
 
Şimdi Sıra Futbolcu Ödemelerinde
SPOR Haberi
Şimdi Sıra Futbolcu Ödemelerinde

 

Tüm ekonomik zorluklara rağmen onur mücadelesini sürdüren Gümüşhanespor’da oyuncu grubuna bu hafta ödemeler yapılması gerekiyor.

Ekonomik olarak zor günler geçiren Gümüşhanespor’da kulüpte alacaklı olan oyunculara ligin son haftasında ki Sarıyer müsabakası öncesi ödemeler yapılmadığı takdirde oyuncular sözleşmelerini tek taraflı fesih edeceği bilgisini okuyucularımıza duyurmuştuk.

Futbolcular Ödeme Bekliyor

Zorlu koşullara rağmen takımı ayakta tutan futbolcular alacaklarını alabilmek için kulübü TFF’ye şikayet etmek zorunda kalmış, ödemlerinin yapılması için avukatları aracılığıyla tebligat gönderdiler.

Sezonun ilk yarısının bitmesine sayılı günler kala futbolculara alacaklarını alamadığı takdirde, sözleşmelerini fesih edecek ve alacaklarını TFF üzerinden yapılacak yaptırımlarla karşılanacak.

İhtarlar Çekildi Oyuncu Grubu Beklemede

Yaklaşık  2 sezondur futbolculara ücretleri ödeyemeyen Gümüşhanespor’a oyuncular avukatları aracılığıyla ihtarlar çekildi.  Ödemeler zamanında yapılmazsa tüm oyuncu grubu serbest kalacak.

Öte yandan sezon başında verilen çeklerinde sahte çıkması da oyuncu grubunun verilmesi muhtemel çeklere sıcak bakmamasına neden oluyor.

Gümüş’e Minimum Gereken Miktar 1.5 Milyon

TFF’ye şikayet eden futbolculara ödeme yapmak isteyen yönetim kurulu elde oyuncuları tutmak için 1.5 milyona ihtiyacı olduğu belirtiliyor. Yönetim ilk olarak mevcut oyunculara ödeme yaparak elde oyuncuları tutmak, devre arasında ise 1 milyon daha gelir elde edilebilirse transfer yasağı kaldırılmak için çalışmalar başlayacak.

Oyuncular Serbest Kalırsa Takım İkinci Yarıya Çıkamayabilir

Oyuncu grubunun TFF’ye şikayeti üzerinde kulübün ödeme yapması için verilen resmi süre 30 gün olarak belirtiliyor. Bu süre içerisinde oyuncu grubuna ödeme yapılmazsa sözleşmeler tek taraflı fesih edilecek ve oyuncu serbest kalmış olacak.

Oyuncuların serbest kalması halinde Gümüşhanespor transfer tahtasını da açamadığı takdirde ikinci devreye alt yapı oyuncularıyla devam etmek zorunda kalacak. Temsilcimizin alt yapı takımının da istenilen seviyede olmaması ve iki maç üst üste sahaya çıkmama durumunda -12 puan silme cezasıyla karşı karşıya kalacak.

Büyük bir kriz geçiren temsilcimizin yöneticilerin mevcut durumun ciddiyetinin farkında oldukları ve kulübü düzlüğe çıkarmak için seferberlik oldukları kaydediliyor.

 

 

Diğer Takımlar Oyuncu Grubunu Yokluyor

Gümüşhanespor’a, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ödemlerin yapılması için verilen süre sonunda ödeme yapılmadığı takdir oyuncular boşa çıkmak olacak.

Sezonun ilk yarısının bitimine sayılı günler kala kampa yeni transferiyle girmek isteyenler takımlar dış transfer çalışmalarına başladı. Takımlar maliyetsiz transferler yapmak isterken gözlerini Gümüşhanespor gibi oyuncuları boşa çıkma ihtimali olan futbolculara kestirdi.

Tüm olumsuzluklara rağmen ligde iyi mücadele eden oyuncu grubuna birçok takımın talip olduğunu öğrenilirken, transfer dönemi öncesinde takımların temsilcimizin oyuncu grubundan birkaç isimi yokladığı konuşuluyor.

Gümüş’ün Maddi Desteğe İhtiyacı Var

Temsilcimiz ekonomik olarak istediği desteği alamazsa oyuncular boşa çıkacak ve sezonun ikinci yarısına alt yapı oyuncularla çıkmak zorunda kalacak.  Gümüşhanespor beklediği desteği alamadığı takdirde sezonun ikinci yarısına çıkamayabilir. Genç Takımla yola çıksa dahi 2 müsabakaya çıkamadığı takdirde -12 puan silme cezası alacak veya ligden düşürülecek.

Kırmız beyazlı taraftarlar umutlu bu hafta içi maddi krizin son bulmasını bekliyor.  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şimdi, Sıra, Futbolcu, Ödemelerinde,
Yorumlar
Haber Yazılımı