Haber Detayı
28 Mart 2020 - Cumartesi 11:33 Bu haber 1344 kez okundu
 
Şiranlı Emekli Hemşire ‘Göreve Hazırım’
GÜNDEM Haberi
Şiranlı Emekli Hemşire ‘Göreve Hazırım’

Şiranlı Emekli Hemşire ‘Göreve Hazırım’

Gümüşhane’nin Şiran İlçesi Yeşilbük’lü olan ve Mersin’de yaşayan emekli hemşire Sevgi Peker sağlık çalışanlarının içinde bulunduğu şartlar ve zor süreçleri nedeniyle onların çocuklarına bakmayı teklifinde bulunarak ihtiyaç halinde tekrar görevine dönmeyi istediğini söyledi.

3 çocuk annesi Sevgi Peker 27 yıl sürdüğü hemşirelik mesleğinden emekli olarak gönüllü olarak sağlık kuruluşlarında görev almaya devam etti.  Aslen Şiran’nın Yeşilbük Belde sakini olan Sevgi Peker yaşantısını Mersin’in Tarsus İlçesinde sürdürüyor.

Mersin’in Tarsus İlçesinde emekli hemşire Sevgi Peker, Sağlık çalışanlarının içinde bulunduğu şartlar ve zor süreçleri nedeniyle onların çocuklarına bakma teklifinde bulunarak, “Emekli olduktan sonra sağlık işlerinde gönüllü olarak çalışmaya fırsat buldukça devam ediyorum. Ben bir sağlık çalışanı olarak meslektaşlarımın neler yaşadığını çok iyi anlayan biriyim, sağlık çalışanlarından çocuklarına bakacak kimsesi olmayan varsa, ben onların çocuklarına bakmak için hazırım” ifadelerini kullandı.

Peker, “Şuan Türkiye’mizin ve dünyanın gündemindeki koronavirüs nedeniyle sağlıkçıların hemşirelerin hepsinin çektiği sıkıntıları derinden hissediyor ve biliyorum. Zaman zaman bizlerde çalıştığımız dönemlerde yaşadık. Enfeksiyon kapma, çocuklarımıza bulaştırma korkusuyla. O nedenledir ki hemşire ve sağlık çalışanları arkadaşlarımın çocuklarına bakacak kimse olmadığı zaman evimde canı gönülden bakmaya talibim. Onların yakın zaman da beklide şimdi taşıyıcı olarak bulunduğunu biliyorum. Belki evlerine gidemeyecekler, belki karantinaya alacaklar. O yüzden iki çocuğa evimde çok rahat bakacağıma güvendiğim için buradan sesleniş yapıyorum” diye konuştu.

Devletimiz Davet Ederse Seve Seve Göreve Hazırım

Emekli hemşire Peker “Emekli hemşire olarak görevimin burada bitmediğini biliyorum. Devletimizin gönüllü çalışanları davet ettiği zaman ilk başta gitmek istiyorum. Sahadaki sağlık çalışanları çok yoruldular, psikolojik ve bedenen olsun zaman zaman sosyal medyada maskelerin bıraktığı izleri görüyoruz. Destek olmak için sahaya giderek hemşirelik yapmak istiyorum. Ben devlet parasız yatılı okulunda okudum. Hemşire olarak mezun oldum. 27 yıl boyunca devletin ekmeğini yedim. Şuan emekliyim hala devletin ekmeğini yiyorum. Bu devlete canımız feda. Çağrıldığımız an sahaya koşa koşa gitmeye hazırız” dedi


 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şiranlı, Emekli, Hemşire, ‘Göreve, Hazırım’,
Yorumlar
Haber Yazılımı