Haber Detayı
13 Eylül 2019 - Cuma 10:30 Bu haber 4091 kez okundu
 
Siyaset Kazanı Farklı Kaynıyor
NABIZ Haberi
Siyaset Kazanı Farklı Kaynıyor

Siyaset Kazanı Farklı Kaynıyor

Gümüşhane'de 31 Mart yerel seçimlerinden sonra hem yönetim kadrolarında hem de parti kadrolarında yeni değişiklikler gündemde. 31 Mart yerel seçimlerinde İyi Parti’den Gümüşhane belediye başkan adayı olan Mustafa Canlı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklarından İSTAÇ AŞ.’ye genel müdür olarak atanmasının ardından CHP’den belediye başkan adayı olan Bedri Ağaç’ın da aynı belediye tarafından bir başka kuruluşta, önemli bir göreve atanacağı konuşuluyor.

Mustafa Canlı’nın İSTAÇ AŞ.’nin başına getirilmesinden sonra İyi Parti Gümüşhane İl teşkilatında hemen hemen il başkanı haricindeki tüm yöneticiler değişti. İyi Partide bunlar yaşanırken Gümüşhane’de İlçe Belediyelerinden dördünü kazanan ve ildeki oyunu artırarak seçimden ikinci çıkan MHP’de ise ses çıkmıyor. Özellikle seçimlerde ilçeleri ve beldeleri kazanan merkezde de oyunu ciddi oranda artıran MHP il başkanından. MHP’sinin hem merkez ilçede oyunu artırmasına hemde ilçelerde Belediye başkanlıklarına kazanılmasında büyük rol oynayan Sabri Varan’dan. MHP yol haritasında neler yaşanacak bunu da bekleyip göreceğiz. AK Partide ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan il kongreleri için start verdi. AK Parti Gümüşhane teşkilatında Ekim ayının 8’inde yapılacağını öğrendiğimiz il kongresinde bakalım nasıl bir değişiklik ortaya çıkacak.

31 Mart yerel seçimlerinden sonra görünen şu ki, tüm siyasi partilerde gözle görünür bir değişiklik yaşanacak. Bizde bekleyip göreceğiz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Siyaset, Kazanı, Farklı, Kaynıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı