Haber Detayı
22 Şubat 2019 - Cuma 13:51 Bu haber 2091 kez okundu
 
Siyasi Partilerin Listeleri Nasıl Karşılandı.
NABIZ Haberi
Siyasi Partilerin Listeleri Nasıl Karşılandı.

Siyasi Partiler, Belediye başkan adayları, İl genel meclis adayları ve Belediye meclis adaylarını seçim kurullarına verdiler.

Ayın 19 da seçim kurullarına verilen aday listeleri için ilk tepkiler sokağa yansıdı. Gümüşhane 'de AK Parti ve MHP adayları üzerinden yapılan kulislere göre iki şey konuşuluyor.Bunlardan birincisi, bugüne kadar il genel meclisinde hep yukarıdan ve aşağıdan bir ve ikinci sıra adayları gösterilirdi.Bugüne kadar merkez ilçede  il genel meclisinde 3 aday vardı.İlk kez bu dönem aday sayısı dörde çıkarıldı.Lakin bu dönem il genel meclisinde AK Parti ilk üç sıra adayını Gümüşhane'nin yukarısından tercih etti.Sadece dördüncü sıraya Torul tarafından aday gösterdi .Onun da seçilme şansı zor görünüyor..Bakalım vatandaşın tercihi sandığa  nasıl yansıyacak.

İkincisi belediye meclisinde ki gelişmeler

2014 yılında Belediye başkanı seçilen Ercan beyin meclis listesinde Sabri beyin kız kardeşi Arzu Varan  9. sıradan aday gösterilmişti.8.meclis üyesi çıkaran AK Parti'den meclis üyesi olamayan Arzu varan daha sonradan ortaya çıkan bir durumdan dolayı seçilen bir meclis üyesinin yerine meclise girmişti.Bu dönem 2014 tarihinde ki listeden sadece Arzu Varan ile Cengiz Atalay'a  yer verildi.her iki isim  7.ve 8. sıradan aday gösterildi.Başkan Çimen Arzu hanımla listesini  avantajlı hala getirdi, yani çok önemseyerek avantaj sağladı. Avantaj olarak görülen bu tercihe,vatandaş 31 Mart seçimlerinde aynı yönde mi katkı koyaçak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Siyasi, Partilerin, Listeleri, Nasıl, Karşılandı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı