Haber Detayı
23 Ağustos 2019 - Cuma 11:34 Bu haber 2119 kez okundu
 
Sorunlarımıza Kim Çözüm Bulacak?
NABIZ Haberi
Sorunlarımıza Kim Çözüm Bulacak?

 

Gümüşhane’de trafik çilekeşi her geçen gün büyüyerek devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yine nabız köşemizden gündeme taşıdığımız Gümüşhane Devlet Hastanesi’nin yanındaki alan, hem hastaneye gelen vatandaşa hem de bu alanda yaşayan vatandaşlara korku dolu anlar yaşatıyor. Ne İl Emniyet Müdürlüğü, ne de Belediye Başkanlığı bu soruna el atmıyor.

Bu hafta içerisinde gazetemize trafik konusunda gelen bir olayı anlatarak bu duruma biraz daha dikkat çekmek istiyoruz. Gümüşhane Belediyesi’nde uzun zamandır idareci olarak görev yapan müdürlerden biri gazetemizi arayarak, yeğeninin 2 gün önce bir motosiklet satın alarak trafiğe çıktığını söyledi. Motosikleti satın aldığı kişinin yedi yıldır ehliyetsiz olarak motoru kullandığını ifade eden müdür, yeğeninin görevli İl Emniyet Müdürlüğü mensuplarınca yakalandığını ve motora da el konularak trafik garajına çekildiğini anlattı. Motoru almasına rağmen iki günde yakalanan yeğeninin herhalde şikâyet üzerine yakalandığını da sözlerine ekledi.

En ufak bir şikâyet olunca üzerine giden ve doğrusunu yapan kamu görevlileri herhalde gazetelerin yazdıklarını şikâyet olarak algılamıyorlar. Zaten diğer kamu kurumlarını şikâyet te etseniz çok önemsemiyorlar. Gümüşhane’de kurum müdürleri, gazete okuma alışkanlığından yoksun olduklarından mütevelli yazılan sorunlardan da habersiz görünüyorlar. Ta ki mülki amirlerden gelen bir tenkit olursa kerhen de olsa ilgilenirmiş gibi yapıyorlar.  

İşte bu nedenden dolayı kurum müdürleri arkalarındaki güçlere dayanarak gününü gün etmeye ve makamın getirdiği rahatlıkları yaşamaya devam ediyor. Bizde “kendimiz çalıyor, kendimiz oynuyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sorunlarımıza, Kim, Çözüm, Bulacak?,
Yorumlar
Haber Yazılımı