Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 11:56 Bu haber 1811 kez okundu
 
STK’lar Vali Taşbilek’i konuk etti
GÜNDEM Haberi
STK’lar Vali Taşbilek’i konuk etti

 

Gümüşhane’de faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları, tanışma toplantısında Vali Kamuran Taşbilek’i konuk etti.

Gümüşhane Gençlik Merkezi salonunda gerçekleştirilen programa Vali Taşbilek, Birlik Vakfı İl Başkanı Halil İbrahim Karahanoğlu, Ensar Vakfı İl Başkanı Mücahit Atalay, Bayındır-Memur-Sen temsilcisi Rıza Özer, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı Musa Uncu, Sağlık-Sen temsilcisi Yunus Yılmaz, EHAD İl BAşkanı Ziya Soylu, İlim Yayma Cemiyeti İl Başkanı Ömer Nasuhi Akıncı, Tüketici Hakları Derneği temsilcisi Sinan Akıncı, Peygamber Sevdalıları temsilcisi Mehmet Kabayel, İHH temsilcisi Resul Demirtaş, Yardımeli Derneği temsilcisi Hüseyin Erdem, Cihannüma Derneği temsilcisi Mustafa Şenel, Diyanet Vakfı temsilcisi Osman Ayas, Kızılay temsilcisi Naim Ağaç, Anadolu Gençlik Derneği temsilcisi Naci Şenel, Milli Türk Talebe Birliği temsilcisi Tunahan Mansız, Erbakan Vakfı temsilcisi Ziya Nas ve Şuurlu Öğretmenler derneği temsilcileri katıldı.

“Akılla mantıkla yürütülecek işin esası istişareden geçer”

Programda konuşan Vali Taşbilek, “Sizlerle beraber olmakta benim için çok büyük bir şeref” diyerek, “Gümüşhane’mizin çok değerli insanları, çok değerli sivil toplum kuruluşlarının temsilciliğini yapıyorsunuz. Dünyada da artık idare dediğimiz şey tek başına yürütülen bir şey değil. Yönetimden ziyade artık yönetişim dediğimiz, birlikte yönetme, beraber algıyı oluşturma, beraber işleri takip etme kültürü var. Medeni toplumlar bunu bu şekilde yürütüyor. Bizim kendi kültür ve inanç değerimizde de buna istişare diyorlar. Akılla mantıkla yürütülecek işin esası istişareden geçer. Bu manada da bizim kapımız da gönlümüz de her daim açık. Bizim çeki düzen vermemizi sağlayacak eksik gördüğünüz her şeyde bunları gönül dili içinde söylemeniz bizi mutlu eder. Önümüzü açma noktasında, göremediklerimiz gösterme noktasında yardımcı olacak yegâne güç siz değerli temsilcilersiniz. Burada olmayan temsilcilerimizde başımızın tacı. Bu manada birlikte, nefes aldığımız sürece sizin dostunuz, kardeşiniz, evladınız olarak hep beraber bir şeyler yapalım istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Gümüşhane’mizi kültürüyle, turizmiyle, değerleriyle ön plana çıkaracağız”

Gümüşhane’nin belli sıkıntılarının olduğunu fakat bunların halledilmeyecek sorunlar olmadığını kaydeden Vali Taşbilek, “Tespit ettiğimiz birçok sıkıntıyla uğraşıyoruz. Çözümü noktasında mutlak çalışmalarımızı yapıyoruz. Yaptığımız çalışmalarla birlikte Gümüşhane’mizi kültürüyle, turizmiyle, değerleriyle ön plana çıkaracağız. Zaten kendisi özel bir şehir, butik bir şehir. Bu butik şehir üzerinden de projelerimizi çok rahat uygulayabilme kabiliyetimiz olacak. Kafamızda oluşan, sizlerin kafasında oluşan uygulamaya getirebileceğimiz çok şey olabilir. Bu konuda desteklerinizi de bekliyoruz. Dualarınızı her şeyden önce bekliyoruz. Burada olduğumuz sürece her şeyi beraber yapmak istiyoruz. Birlikte rahmet var. Beraber güleceğiz, beraber ağlayacağız. Sadece gülüp ağlamakla kalmayıp beraber iş yapacağız. Davetinizden dolayı, teşriflerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlim Yayma Derneği Başkanı Ömer Nasuhi Akıncı da “İnşallah bu birlikteliğimiz hayırlara vesile olur. Gümüşhane’miz ülkemizin güzel bir ili. Biz burayı seviyoruz. Burada birtakım sıkıntılarımız var ama onlarla birlikte bu şehirde huzurlu bir şekilde yaşıyoruz. Sayın Valimizin de Gümüşhane’ye gelmesiyle birlikte inşallah bizler içinde önümüzdeki dönemde devlet millet kaynaşması noktasında yepyeni bir dönem olacağı kanaatindeyim. Kendisi bizim için gerçekten kıymetli bir değer. Allah razı olsun. Mütevazılığıyla millet için büyük bir özveriyle çalışıyorlar. Bugün burada samimi bir ortamda birbirimizle tanışmak, kaynaşmak, birbirimizi dinlemek istedik. İcabet ettiler sağ olsunlar” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: STK’lar, Vali, Taşbilek’i, konuk, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı