Haber Detayı
06 Eylül 2019 - Cuma 12:17 Bu haber 2856 kez okundu
 
Susuzluk Süleymaniyelileri çileden çıkardı
NABIZ Haberi
Susuzluk Süleymaniyelileri çileden çıkardı

Susuzluk Süleymaniyelileri çileden çıkardı.

Turizm açısından Gümüşhane'nin gözbebeği olan Süleymaniye Mahallesinin sakinleri, son yıllarda meydana gelen susuzluk sorununu bir türlü çözüme kavuşmamasından şikâyetçi.

Özellikle son iki aydır hem mahalledeki evlerde hem de tarihî Sultan Süleyman Han Camii şadırvanlarında suyun olmadığını dile getiren mahalle sakinleri yaşanan durum ile ilgili sitemlerini; “Bu nasıl bir anlayış” ifadeleri ile dile getiriyor. Cuma namazı için Sultan Süleyman Han camisini tercih eden vatandaşların lavabolara gidemediğini, abdestlerini ise eski tarihi çeşmelerden aldığını iddia eden mahalle sakinleri; “Burası acaba Gümüşhane Belediyesine ait değil mi? Belediye Su ve Kanalizasyon Müdürümüz, suyumuz sağlıklı diyor ama biz su bulamıyoruz, birileri sağlıklı sudan bahsediyor. Hangi su. Siz önce vatandaşa su verin” diyor.

İki aya yakındır mahallelinin su sıkıntısı çektiğini söyleyen vatandaşlar, “Cenazemiz olsa yıkayamayacağız. Lavabolara ihtiyaç için gidemiyoruz. Eskiden olduğu gibi eski tarihi çeşmelerden suyumuzu temin ediyoruz” ifadeleri ile yaşadıkları sıkıntıları dile getiriyor.  

Mahalle muhtarı ise Geçtiğimiz hafta Cuma namazından sonra bu sıkıntıyı hem Gümüşhane Valisine hem de Belediye Başkanına aktardıklarını kaydederek, “Su sorunumuzu Valimize aktarırken Sayın Belediye Başkanımızda oradaydı. Ben altyapını su tesisatının topyekûn değişmesi gerektiğini söyledim. Belediye başkanımızda, İller Bankasından para beklediklerini, geldiği takdirde yapabileceklerini söyledi. Başkan bey para beklemeye dursun bizim mahallemiz susuzluktan kırılıyor. Bu eziyet insanımıza revamı “ şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Susuzluk, Süleymaniyelileri, çileden, çıkardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı