Haber Detayı
30 Kasım 2019 - Cumartesi 11:55 Bu haber 1164 kez okundu
 
Tanımlanamayan Bir Cisim Torul’da Görüldü
GÜNDEM Haberi
Tanımlanamayan Bir Cisim Torul’da Görüldü

Tanımlanamayan Bir Cisim Torul’da Görüldü

Torul’un Yücebelen köyü sınırında bulunan Minarli yaylası sakinleri geçen akşam gökyüzünde ışık saçarak hareketli halinde cisim görüldü.

Gümüşhane’nin Torul ilçesinin Yücebelen Köyünde bağlı Minarli yaylasına geçtiğimiz akşam gök yüzünde bir cismin hızlı bir şekilde hareket ettiğini gördüler. Yaklaşık bir dakika boyunca ışık saçarak hararet eden cisim bir süre sonra gözden kayboldu ve gerisinde sis bulutu bıraktı.

Cismin hareketine telefonuyla görüntülüye köylüler ışık saçan cismin tam olarak ne olduğunu merak ediyorlar.

Yayla sakinlerinden Şenol Selvi,  geçtiğimiz akşam saat 17.30’da dışarı çıktıklarında gökyüzünde tanımlayamadıkları bir cismin hızlı bir şekilde hareket ettiğini gördüklerini söyledi.

‘Ne Olduğunu Çözemedik’

Selvil, “Dün akşam yaylaya geldik. Akşam saat 17:30’larda dışarı çıktığımız videosunu çekmeye çalıştık. Çekebildiğimiz kadar çektik ve belirli bir zaman sonra, gözden kayboldu. Net bir şekilde gördük ancak tam olarak ne olduğunu bilmiyorduk. Çok heyecanlandık, ben helikopter zannettik, uçak olduğunu düşündük her şey geçti aklımızdan ama ne olduğunu çözemedik” diye konuştu.

Yayla sakinlerinden Mahmut Selvi, ise “ Dün video izledim, gökkuşağı olduğunu sandım. Merak ettim ve yaylaya geldim. Yerini görmek istedim. Videoyu izlediğimde kalıma biri füze mi atıyor diye geldi” dedi.

S-400 Füze Denemesi Sandık

Diğer bir yayla sakini Nihat Selvi ise, videoyu izlediğini kaydederek, “Çok merak ettim. Göktaşı olduğunu düşünüyorum yaylaya geldik. Büyük bir ışık vurdu yaylaya, bende dedim heralde S-400 alındı, deneme yapıyorlar” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tanımlanamayan, Bir, Cisim, Torul’da, Görüldü,
Yorumlar
Haber Yazılımı