Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 11:59 Bu haber 1702 kez okundu
 
“TEHLİKENİN FARKINA VARIN”
DİĞER Haberi
“TEHLİKENİN FARKINA VARIN”

 

Geçtiğimiz günlerde ilimiz Demirkaynak Köyünde yamaçtan kopan kayalara çarpan bir maden firmasına ait servis minibüsü mucize eseri dereye düşmekten kurtuldu. Dere kenarına dökülen birkaç kamyon hafriyat olmasa minibüs dereye uçacak ve belki de ciddi can kayıpları yaşayacaktık.

Günay Köyü Muhtarı Kader Çubukçu, “İkisu Şiran yolu boyunca onlarca köyün bağlantı yolu olan ve en önemlisi şehirlerarası yol olan İkisu-Şiran yolu ile ilgili olarak öncelikle neden kaderine terk edilmiş durumda olduğu sorusunu yetkililere sormak istiyorum” dedi.

Muhtar Çubukçu, 20 yılı aşkın süredir tamamlamayan yolun özellikle Övündü köyünden Bahçelik köyüne kadar olan kısmında askıda ve yola düşmek üzere onlarca kayanın mevcut olduğunu belirterek, “ Özellikle mevsim geçişlerinde donma çözünmeye bağlı olarak artan kaya düşmeleri önlem alınmadığı takdirde geri dönüşümü olmayan can ve mal kayıplarına yol açacak kazaların meydana gelmesine neden olacaktır. 20 senede bitirilemeyen bir yol yüzünden insanların canı zaten yanmışken üstüne üstlük yolun tamamlanan kısımlarında can ve mal varlığımızı tehdit eden unsurların bulunması kabul edilebilir değildir. Buradan ilimizin mülki amiri ve ilgili kurum yetkililerine sesleniyorum. Bahse konu güzergâhta gerekli incelemelerin yapılarak gerekli kaya temizlenmesi ve yamaç sağlamlaştırma işlemlerinin ivedilikle yapılması gerekmektedir. Günay Köyü Muhtarı olarak vadide bulunan bütün muhtar arkadaşlarımı bu tehlikeyi bertaraf edene kadar duyarlı olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “TEHLİKENİN, FARKINA, VARIN”,
Yorumlar
Haber Yazılımı