Haber Detayı
16 Şubat 2021 - Salı 08:59 Bu haber 1279 kez okundu
 
Teröre Lanet Yağdı
Gümüşhane’de Partilerin İl Başkanları Irak’ın Gara Bölgesinde Şehit Edilen 13 Vatan Evladına Yapılan Saldırıyı Lanetledi
GÜNDEM Haberi
Teröre Lanet Yağdı

Gümüşhane’de Partilerin İl Başkanları Irak’ın Gara bölgesinde şehit edilen 13 vatan evladına Allah’tan rahmet dileyerek, PKK terör örgütü tarafından gerçekleştirilen bu alçak saldırıyı lanetledi.

Gara harekatıyla Kandil, Mahmur ve Sincar’daki varlığı tehlikeye giren PKK alçakça bir infaz gerçekleştirdi. Teröristler 2015-2016 ve 2018 yılına kadar kaçırdıkları MİT personeli ile  asker ve polis 13 rehineyi katletti.  Yaşanan olaya Gümüşhane’den de tepkiler büyüdü. Gümüşhane’de ki siyasi parti il başkanları gazetemize yaptığı açıklamalarla yaşanan olaya tepkilerini dile getirdiler. AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Av. Celalettin Köse, Gara’da terör örgütü PKK tarafından 13 Türk vatandaşının şehit edilmesine tepki gösterdi. Başkan Köse, yaptığı açıklamada, hain terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 13 Türk vatandaşına Allah'tan rahmet diledi.

AK Partili Köse, ‘PKK terör örgütünü lanetliyorum. Siz hainsiniz, kalleşsiniz, alçaksınız’

Terör örgütü PKK’nın,  alçak yüzünü bir kez daha göstererek, kaçırdığı 13 vatandaşımızı kalleşçe şehit ettiğini dile getiren başkan Köse, “Kırsalda güvenlik güçleriyle göğüs göğüse çarpışmaktan kaçınan bu hainler 13 masum insanı katletti. Eli kanlı terör örgütü daha öncede gerçekleştirdiği saldırılarda aralarında bebek, çocuk ve kadınların da bulunduğu yüzlerce kişiyi katletti. Çocukları öksüz veya yetim, kadınları dul bıraktı. Ben, masum insanları katletmekten başka hiçbir amacı olmayan PKK terör örgütünü lanetliyorum. Siz hainsiniz, kalleşsiniz, alçaksınız. Siz, egemen güçlerin ellerini yakmamak için kullandığı maşadan ibaretsiniz”  dedi.

Başkan Köse, Hain terör örgütünün asla hedefine ulaşamayacağına altını çizerek, “Hain saldırıyı gerçekleştiren PKK terör örgütünü, destekçilerini ve siyasi uzantılarını nefretle kınıyorum. Bunlar düşman ülkelerin ve şer odakların piyonluğunu yapıyor. Vahşi terör eylemleriniz bizleri asla yıldıramayacak. Kökünüzü kazıyana kadar Mehmetçiklerimiz ensenizde olacak. İnanıyorum ki devletimiz bu alçak saldırıyı gerçekleştirenleri en kısa sürede bularak, gerekli cezayı en ağır şekilde verecektir. Terör örgütü tarafından Irak'ın kuzeyindeki Pençe Kartal-2 Harekatı'nda şehit olan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun. Aziz milletimizin başı sağ olsun” diye konuştu.

MHP’li Aydın, ‘Bu Vatan İçin Seve Seve Şehadet Şerbeti İçmeye Hazırız’

MHP İl Başkanı Nadim Aydın ise İçlerinin yandığını belirterek, “Terörün kökünün kazınmasına ramak kala iyice köşeye sıkışanlar kahpeliklerini bir daha göstermiştir. Yıllar önce kaçırdıkları masum yiğitlerimizi vahşice katlettiler. Şehitlerimize Allah tan rahmet ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum milletimizin başı sağ olsun. Bu hain girişim yanlarına kalmadı kalmayacaktır. Henüz Türk milleti son sözünü söylemedi. Gara tamam sıra sincar ve kandilde bu yeter mi yetmez kim bu katil örgüte yardım yataklık destek veriyorsa kim propaganda yapıyor, kim bunları övüyorsa kim bunların siyasi ayağıyla yol arkadaşlığı yapıyorsa hepsiyle mücadele etmek, şehidine gerçek göz yaşı döken askerini polisini güvenlik güçlerini vatanını milletini ezanını bayrağını seven herkese vacip olmuştur. Bakalım bu kahpelere hangi siyasiler tepki koyup siyasi ayağıyla olan ilişkilerini kesecekler mi yoksa hala kahvaltı programında ısrar edecekler mi?  Ve yine takip edeceğim yüzlerce insanın ölümünden sorumlu olan Demirtaş’a özgürlük isteyecekler mi? Merdiven altı anayasa çalışmaları devam edecek mi? Bekleyip göreceğiz. Bizler her zaman güvenlik güçlerimizin yanında olduğumuzu bu vatan için seve seve şehadet şerbeti içmeye hazır olduğumuzu bir daha tekrar ediyoruz” ifadelerini kullandı.

CHP’li Ağaç, “Herkesi eli kanlı terör örgütüne tavır almaya çağırıyorum’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İL Başkanı Bedri Ağaç da yaşanan saldırıyı kınadığını kaydederek, “Irak’ın kuzeyinde Gara bölgesinde PKK tarafından yıllardır rehin tutulan 13 yurttaşımızı kurtarmaya dönük olarak bir operasyon yapılmış, terör örgütü bu operasyon sırasında 5-6 yıl önce çeşitli bölgelerden kaçırdığı ve elinde tuttuğu güvenlik mensuplarından oluşan 13 kişiyi bulundukları mağarada infaz etmek suretiyle şehit etmiştir. Bu alçak terör eylemini ve bu eylemi gerçekleştiren uygar dünyanın utancı, insanlık düşmanı alçak terör örgütünü şiddetle lanetliyorum. Halkımızı, siyaset ve sivil toplum kurumlarımızı bu onursuz, alçak eyleme ve bu eli kanlı terör örgütüne tavır almaya çağırıyorum. Şiddet ve terör düşünceyi ifade ve savunma aracı değildir. Terörü meşrulaştıran ve sessiz kalan herkese de; bir insan olduklarını ve insanlığın bir parçası olduklarını hatırlatıyorum” diye konuştu.  

CHP’li Ağaç sözlerini şöyle sürdürdü;

“Şehitler üzerinden her fırsatta CHP’ye saldıran siyasilere ve trol gazetecilere duyurulur. CHP olarak kaçırılan asker ve polislerimiz için basın toplantıları ve açıklamaları yaptık, defalarca konuyu gündeme getirdik, mecliste hükümete soru önergeleri verdik.  Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu; defalarca bu ailelerle buluştu, görüştü ve onların talebi ve isteğiyle; bu konunun bir an önce çözülmesi ve bu kardeşlerimizin sağ salim ailelerine kavuşturulması yönünde gereken girişimlerin yapılması için; tek yetkili ve sorumlu olan Başbakanla görüştü.  İktidar yetkilileri ve iktidarın koşulsuz savunucuları; peki sizler bu konuda ne yaptınız? Harekât sırasında hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine, Emniyet ve MİT Teşkilatımız ile asil Türk Milletimize başsağlığı ve sabırlar, Operasyonda yaralanan yaralı yiğitlerimize de acil şifalar diliyorum.”

İYİ Partili Ateş, ‘Herkesin Yüreği Yandı’

İYİ Parti İl Başkanı Ali Ateş ise , “Ülkemizin farklı meslek gruplarına ait vatandaşlarımıza kim bilir 6 yıl boyunca hangi işkenceler yapılmıştır.  Askerlerimizin onları kurtaracaklarına inandıkları için sabırla beklemişlerdir. Maalesef şehit oldular ve herkesin yüreği yandı. Geçen sürede onlara yapılanları hayal dahi edemiyorum. Vatan evlatlarımızın bugüne kadar PKK’nın elinde kalması bile düşündürücü. Baskın yapılacağı onlara haber mi verildi ? böyle bir şey varsa istihbaratımızın eksiliği olarak görülüyor.  Daha dikkatli daha hassas ve daha uyanık olunması gerekiyor. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun’’ şeklinde konuştu.

 Saadet Partisi İl başkanı Demir’ PKK'yı şiddetle lanetliyorum

Saadet Partisi  Gümüşhane İl Başkanı  Akın Demir de, "Gara'da alçakça bir saldırıyla şehit edilen 13 sivil vatandaşımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum. Sivilleri dahi hedef alan hain terör örgütü PKK'yı şiddetle lanetliyorum” diye konuştu

 

Gelecek Partili Uçan, ‘Terör Örgütünü De Destekçilerini De Lanetliyoruz’

Gelecek Partisi İl Başkanı Yasin Uçan da yaşanan olayı kınadığını belirterek, “Irak’ın kuzeyi Gara bölgesinde PKK tarafından kaçırılan yıllardır rehin tutulan 13 kişilik güvenlik güçlerini kurtarmaya yönelik operasyon sırasında kalleş PKK tarafından şehit edilmiştir. Tarihin görebileceği  en kalleş, en şerefsiz eylemdir, bunu yapan terör örgütünü de  destekçilerini de lanetliyoruz. 13 aile başta olmak bütün Türkiye’nin içine ateş düştü, kor düştü canımız yandı şehitlerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine ve Türk milletine sabır diliyorum. Devletimiz bu hain saldırının bedelini terör örgütü ve destekçilerine misliyle ödeyecektir. Bu tür hain terör saldırılarında devlet ve millet olarak birlik beraberlik içinde daha güçlü, daha kararlı olduğumuzu bütün dünyaya göstermeliyiz. Bu vatan uğruna canını veren 13 şehidimiz nezdinde bütün şehitlerimize Allah rahmet eylesin, ailelerine ve tüm Türkiye’ye sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

 

DEVA Partisi Gümüşhane İl Başkanı Didem Kurt’ Terörün her türlüsünü lanetliyoruz’

DEVA Partisi Gümüşhane İl Başkanı Didem Kurt ise, “Alıkonulan 13 vatandaşımızın Gara'daki terör eyleminde PKK tarafından şehit edildiğini derin bir üzüntüyle öğrendik. Vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine sabır, tüm milletimize başsağlığı diliyorum. Terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Şehitlerimizin kanı üzerinden siyaset yapmak bizim için doğru değil. Ortak acımızın dahi siyasi çıkarlara alet etmekten çekinmeyen çirkin siyasi anlayışı şiddetle reddediyoru.” dedi.

Akçay, ‘Türk Ordusu Yapılan Bu Alçak Saldırının Hesabını Soracak’

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı İsmail Akçay, Irak’ın Gara bölgesinde şehit edilen 13 vatan evladına Allah’tan rahmet dileyerek, PKK terör örgütü tarafından gerçekleştirilen bu alçak saldırıyı lanetledi.

Türk ordusunun yapılan bu alçak saldırının hesabını soracağını belirten Başkan Akçay, “Gara bölgesine gerçekleştirilen Pençe-Kartal 2 operasyonunda 13 vatan evladımızın şehit edildiği haberi hepimizi derinden üzdü. Bu vatan topraklarına göz diken hainleri ve yaptıkları bu hainlikleri de asla unutmadık ve unutmayacağız. Bu soyu bozuk, sütü bozuk vatan hainlerinin bu ülkeyi parçalamaya dönük eylemlerini şiddetle, nefretle ve esefle kınıyoruz. Bu tür hain eylemlerle bizleri ve Türk Ordusunu korkutacaklarını zanneden bu alçaklar, Türk Milletinin geçmişinden habersizdirler. Bu Millet tarihte nice hain saldırılara göğüs germiş ve bu kökü artık nerde olduğu belli olan maşalara gereken cevabı vermiştir; vermeye de devam edecektir. Ne olduğu belirsiz birkaç soysuzun bu ülkeyi ve Yüce Türk Milletini yıldıracaklarını zannetmeleri kadar aptalca bir durum olamaz. Bu kan emici soysuzların gerek iç, gerekse dış destekçileri şunu iyi bilmelidir ki; bu millet tarihi süreç içerisinde nice zalimleri gerektiği şekilde cezalandırmıştır. Bunları da cezalandıracak kudret ve kuvvete sahiptir. PKK, DEAŞ, ve FETÖ gibi kanlı terör örgütleri ve adı her ne olursa olsun uzantıları gerekli cevabı misliyle almış ve almaya da devam edecek, Türk Milletinin güçlü iradesi altında ezilerek yaptıklarına pişman olacaklardır. Bundan bütün milletimiz emin olmalıdır. Güvenlik güçlerimize bu kutlu dava için vermiş oldukları özverili ve büyük mücadele de güç ve kuvvet dileyerek, dualarımızın her daim onlarla olduğunu belirtmek istiyorum. Bir kez daha vatanı için can veren tüm aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet; kederli ailelerine sabr-ı cemil diliyorum. Yine kanlarını bu vatan için sebil eden gazilerimize de sağlık; esenlik temenni ederek, bütün şehitlerimizin aziz hatıraları önünde bir kere daha saygıyla eğiliyorum” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Teröre, Lanet, Yağdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı