Haber Detayı
17 Ağustos 2019 - Cumartesi 11:01 Bu haber 1688 kez okundu
 
Torul Cam Teras’ın Ziyaretçi Sayısı 45 Bini Aştı
TURİZM Haberi
Torul Cam Teras’ın Ziyaretçi Sayısı 45 Bini Aştı

Torul Cam Teras’ın Ziyaretçi Sayısı 45 Bini Aştı

Gümüşhane’nin Torul ilçesinde, 240 metre ile Türkiye'nin en yüksek cam seyir terasları arasında yer alan Torul cam seyir terasına çıkan ziyaretçiler korku dolu anlar yaşıyor. Seyir terasına çıkanlar, camın üzerinden değil de, özellikle güçlendirilmiş platformdaki çelik kirişlerin yer aldığı kısımlardan yürümeyi tercih ediyor.
 

Turizm Güzergâhında Bulunuyor

Torul ilçesinde 240 metrelik cam seyir terası tamamlanarak ziyarete açıldı. Zigana tüneliyle Karaca Mağarası güzergahı üzerinde bulunan Torul Kalesi'nin bulunduğu tepenin zirvesine yapılan seyir terası, 90 metrekarelik alanı ve 50 kişiyi aynı anda taşıyabilecek güçlendirilmiş cam platformuyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Cam seyir terasına çıkan bazı ziyaretçiler, cam platformun üzerinde yürümek yerine, kirişlerin üzerinde yürümeyi tercih ediyor. Turizm sezonunun açılmasıyla birlikte cam seyir terasa, hafta içi 500-600, hafta sonları ise bin 500 ile 2 bin arasında ziyaretçi geliyor.

Torul Şehrimiz İçin Önemli Bir Yere Sahip

Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir gazetemize yaptığı açıklamada, Torul ilçesinin şehrin turizm destinasyonu açısından en önemli ilçelerinden bir tanesi olduğunu kaydederek, “Trabzon’dan gelen ziyaretçilerimiz, Zigana Dağı, Torul Cam Teras ve Karaca Mağarasına uğramadan gitmiyor. Bayram 9 günlük bir tatil olsaydı çok büyük bir yoğunluk bekliyorduk ancak beş gün oldu yine de yoğun geçirdik. Bayram boyunca 10 bin 756 ziyaretçiyi ağırladık. Bu yıl içerisinde gelen ziyaretçi sayımız 105 bin 220 toplamda 296 bin 456 ziyaretçiyi ağırladık” ifadelerini kullandı.

Hoş Vakit Geçirilebiliyor

Başkan Özdemir, “Cam terası gezmek için gelen misafirlerimiz için çocuk parkı, yöresel ürünleri tatma imkanı ve hoş bir manzaralar karşılaşıyorlar. İlçemizle ilgili hediyelik eşyalar bulunuyor. Yerli turistler ağırlamakla beraber, Arap kökenli çok fazla turist ağırlıyoruz. Cam teras ülkemizde önemli bir yere sahip ve daha iyi projelerle cam teras daha da canlanacak” dedi.

‘Herkese Bekliyoruz’

Cam terası ziyaret eden, Bayram Eryılmaz, “Cam teras ilk defa geldim, çok güzel bir manzara ve hoş vakit geçireceğimiz mekânlar vardı. İlgili çekici ve olağan dışı, herkes bekliyoruz” dedi

Sevilay Eryılmaz ise Korkulacak bir şey olmadığını belirterek, Cam Teras’ı ilk defa ziyaret ettiğini ve çok beğendiğini sözlerine ekledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Torul, Cam, Teras’ın, Ziyaretçi, Sayısı, 45, Bini, Aştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı