Haber Detayı
29 Mart 2019 - Cuma 10:55 Bu haber 5535 kez okundu
 
Torul’da AK Parti Tek Yürek
AK Parti'nin Torul'da il genel ve belediye meclis seçimleri girip girmeyeceği konuşuluyor.
SİYASET Haberi
Torul’da AK Parti Tek Yürek

 

" Seçimlere Giriyoruz"

Mevcut Belediye Başkanı Mimar Nidai Köroğlu’nun, Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlere birkaç gün kala sağlık sorunları nedeniyle AK Parti Torul Belediye Başkan adaylığından çekilmesinin ardından ilçede sular durulmuyor.

Köroğlu’nun adaylıktan çekilmesi ile birlikte Belediye Başkanlığı yarışında iddiası kalmayan AK Partinin İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi adaylarının da seçime girmeyeceği yönünde iddiaların dillendirildiği, bu iddiaların tamamen gerçek dışı olduğu ifade edildi.

Konuyla ilgili Gümüşkoza’nın sorularını yanıtlayan Torul  AK Parti İlçe Başkanı Osman Karabulut,AK Parti olarak Torul'da hem Belediye başkanlığı hem İl Genel Meclisi üyeliği hemde Belediye meclis üyeliğinde gidip partimize oyumuzu vereceğiz.

Başkan Karabulut,Belediye başkanı Nidai Köroğlu'nun hastalığı nedeniyle adaylıktan çekilmesinden sonra gittikleri köylerde seçimlere girilmeyeceği yönünde bir algı oluşturulmaya çalışıldığını belirterek, "Nidai başkanımız adaylıktan çekilmiş olabilir. Lakin bizler il Genel Meclisi üyelerimiz ve Belediye Meclisi üyelerimiz ile ilk gün olduğu gibi çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz.  Biz tüm seçmenlerimizi 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için sandığa davet ediyoruz” dedi.

Torul merkezde de aynı algının sahneye sürüldüğünü söyleyen Karabulut,"Nidai başkan seçime girmiyorsa belediye meclis üyeleri de girmiyor diye böyle bir şey yok. Torul ilçemizde tüm meclis adaylarımız seçime giriyor. Sadece başkanlık seçiminde Belediye başkan adayımız sağlık sorunları nedeniyle istifa ederek çekilmiştir. Başkanımız çekilse de bizler "AK Parti'ye gönül verenler Belediye başkanlığında da başkanımıza oyumuzu kullanacağız AK Parti;Hem Başkanlıkta  hem İl Genel hem de Torul Belediye Meclis üyesi seçimlerinde en güçlü siyasi partidir. AK Parti’ye ve liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a gönül veren tüm vatandaşlarımızın sandıklara gidip üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getireceklerine olan inancımız tamdır” diye konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Torul’da, AK, Parti, Tek, Yürek,
Yorumlar
Haber Yazılımı