Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 11:52 Bu haber 2696 kez okundu
 
Türkiye’nin meşhur lezzetleri Şanlıurfa’da
Aralarında Gümüşhane’nin de bulunduğu birçok kentin meşhur lezzetlerinin yer aldığı “Yöresel Ürünler Günleri” 17 Şubat’a kadar Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde sergileniyor.
KÜLTÜR Haberi
Türkiye’nin meşhur lezzetleri Şanlıurfa’da

Bulundukları kentlerin “marka değeri” olan yöresel lezzetler, Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde sergileniyor. 

Kentin ekonomisine katkı sunmanın yanı sıra sosyal ve kültürel yaşamını renklendiren Piazza, “Yöresel Ürünler Günleri” ile ziyaretçilerine lezzetler şöleni yaşatıyor. 
AVM’nin buz pisti yanında “Sizin Oraların Nesi Meşhur” sloganı ile gerçekleşen etkinlik, ziyaretçilerin yoğun ilgisini görüyor. Ziyaretçiler, stantları gezerken peynir, pastırma, sucuk, bal, pişmaniye, tarhana, zeytin, pestil, köme, bakliyat, tahin, helva, fındık, lokum, şalgam, pekmez, kaymak gibi onlarca yöresel lezzeti tatma ve satın alma imkanı buluyor. 
Trabzon, Kayseri, Balıkesir, Kastamonu, Çankırı, Akhisar, İzmit, Uşak, Merzifon, Beypazarı, Erzurum, Gaziantep, Malatya, Çorum, Aydın, Gümüşhane, Kahramanmaraş, Sivas, Çanakkale, Erzincan, Adana, İsparta ve Giresun gibi birçok kentin meşhur lezzetlerinin yer aldığı “Yöresel Ürünler Günleri” 17 Şubat’a kadar devam edecek. 
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye’nin, meşhur, lezzetleri, Şanlıurfa’da,
Yorumlar
Haber Yazılımı