Haber Detayı
28 Haziran 2019 - Cuma 11:11 Bu haber 996 kez okundu
 
Üç Maymunu İzlemekten Sıkıldık
NABIZ Haberi
Üç Maymunu İzlemekten Sıkıldık

 

Geçtiğimiz günlerde gazetemizin de yer verdiği Gümüşhane Yeni devlet Hastanesinin son durumu ile ilgili yetkililerden bir cevap çıkmadı.Herkes suskun kalmayı tercih ediyor.

Öte yandan edindiğimiz bilgilere göre Üniversitedeki jeoloji mühendislerinin yaptığı çalışmalarda hastane zemininde günde 4 milimetreye varan bir kaymanın devam ettiği tespit edilmiş. Bu veriler elde iken hemşehrimiz olan CHP İstanbul milletvekili Turan Aydoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya cevaplaması üzerine bazı sorular yöneltti. Aydoğan; güçlendirme projesi yapılacak olan yeni devlet hastanesi ile ilgili “Birilerinin ihmali var, bu çok açık. Kamuyu bu kadar zarara uğratan sorumlulara yaptırım uygulanmış mı?” diye sordu. Bu ve benzeri toplam 10 maddelik sorular soran Aydoğan'a bu güne kadar herhangi bir cevap verilmedi.

Gümüşhaneliler olarak bizlerinde yanıt beklediği bu sorulara yönelik  sayın Bakanın ne cevap vereceğini merakla bekliyoruz.

Merkezi idare tarafından milyonlarca liralık kaynağın aktarılmış olmasına karşın hala kaliteli sağlık hizmeti almaktan yoksun olan Gümüşhaneliler adına soruyoruz. Hastane ile ilgili üç maymunu izlemekten biz  sıkıldık. Siz hiç sıkılmadınız mı?

Kaynak: Editör:
Etiketler: Üç, Maymunu, İzlemekten, Sıkıldık,
Yorumlar
Haber Yazılımı