Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 10:49 Bu haber 962 kez okundu
 
ÜLKÜ OCAKLARINDA BAYRAK DEĞİŞİMİ
SİYASET Haberi
ÜLKÜ OCAKLARINDA BAYRAK DEĞİŞİMİ

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş Gümüşhane Ülkü Ocakları Ve Milliyetçi hareket partisini ziyaret etti.

Gümüşhane Ülkü ocakları Başkanlığını 4 yıla yakın bir süredir devam ettiren  Salih Taşcı görevini Şiran Ülkü ocakları başkanlığı yapmakta olan Murat Taştan’a devretti.

9 Ocak 2019 tarihinde Ülkü ocakları genel başkanı olarak atanan ve akademik kimliği ile ön plan çıkan Sinan Ateş bir dizi temasta bulunmak için Gümüşhane’ye geldi. Ülkü Ocakları Gümüşhane il binasında Ocak başkanlığı değişiminde konuşan Ateş, “  vazifeye atanmamızdan emen sonra bir mahalli idareler seçimi oldu. Bu kapsamda Türkiye’nin çeşitli vilayetlerine liderimizle birlikte seçim çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla seyahatlerimiz oldu. Mahalli idareler seçimlerinde ardından da teşkilatlarımızda değişiklik yapmamız usule gelen yerlerde değişiklik yapak üzere devir teslim yapmak üzere Türkiye’nin değişik vilayetlerini dolaşıyoruz. 3 gündür de Karadeniz turundayız. Bugünde bir devir teslim münasebetiyle Gümüşhane ilimizdeyiz. Salih Taşcı arkadaşımızdan Allah razı olsun. Uzun bir süredir ocak başkanlığı yapıyordu.  Er zaman söylediğim bir şey var ki başkanlığa bir nimet değil külfet makamıdır. Burası şehitler makamıdır. Şehit olacağını bile bile bu makama talip olanların makamıdır. Başkan arkadaşım daha az uyuyacak daha fazla çalışacak. Bu şuurla ocağımıza hizmet edecek” ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli’nin koyduğu hedef doğrultusunda 21.  Asrı Türk asrı yapma yolunda iddia ve idealleri olduğunu söyleyen Ateş, “  16 yy’ da olduğu gibi bu idealin etrafında toplandık. 2023’ün Türkiye’sini lider ülke Türkiye yapma iddiamız var.  Bilge liderimizin bizlere koyduğu hedef bu.  Bunlar hamasetle nutukla olmuyor. Alanımızda en iyisi biz olacağız, nesiller yetiştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÜLKÜ, OCAKLARINDA, BAYRAK, DEĞİŞİMİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı